Dátum

október 20th

Japonci objevili pod povrchem Měsíce dlouhý tunel

Japonská vesmírná agentura (JAXA) odhalila na Měsíci obrovskou jeskyni v podobě padesátikilometrového tunelu. Podle expertů by v budoucnu mohla sloužit jako základna pro astronauty. Poskytla by jim ochranu před radiací či před extrémními výkyvy teplot a asteroidy. Informovala o tom agentura AFP.

október 19th

Kto v skutočnosti postavil pyramídy v Gíze? Thothove záhadné Smaragdové dosky možno prinášajú odpoveď

Smaragdové dosky sú jednou z najväčších záhad archeológie. Možno ich pokladať za skrytú stránku egyptskej mytológie, plnú príhod, v ktorých sa legendy stretávajú s históriou.
Učenci pokladajú Smaragdové dosky za legendu súvisiacu s božstvami starovekého Egypta. Táto legenda vraj odhaľuje záhady starovekých spoločností, ktoré prežili veľkú potopu. Dosky sú známe ako zašifrované Hermetické nápisy, ktoré údajne obsahujú tajomstvá alchýmie a základy Hermetickej tradície.

október 18th

október 17th

NEHOMOGENNÍ VESMÍR

“Experimenty prováděné Dr. Ludginem Wangem v prinstonském vědeckovýzkumném institutu přinesly ohromující výsledky – paprsky světla se ve specifickém plynovém prostředí pohybovaly rychlostí 300x vyšší, než je teoretická maximální rychlost světla. Druhá skupina fyziků v Itálii získala informace o šíření mikrovln rychlostí o 25% vyšší, než teoretický možná.”

Stránky

Top