Osirisova zem III.

"Počas svojho prvého výletu do Egypta a po prvých diskusiách s Hakimom mi bolo zrejmé, že tento muž hovorí o dávnom Egypte s takou silou a sebadôverou, že je jasné, že je zasvätený do ezoterických informácií, ktoré do tej doby boli známe len útržkovito."

Osirisova zem II.

"Nie je treba dodávať, že u mňa táto kazeta trafila do čierneho! Počúval som ju znova a znova. Bolo mi jasné, že Kinnamanove tvrdenia zapadajú do jednej z týchto troch kategórií: buď bol tento muž úplne šialený, patologický klamár, alebo na tom všetkom bolo niečo pravdy."

Osirisova zem

Keď vo svojom živote dosiahneme určitého stupňa zrelosti, je prirodzené, že sa pozrieme naspäť a pripomenieme si určité udalosti, ktoré buď zmenili smer nášho života, alebo na nás mali iný hlboký dopad. Mne sa jedna z takých príhod stala v ôsmich rokoch. Moja mama, česť jej pamiatke, sa vždy starala o to, aby k nám domov chodili dva skvelé časopisy plné obrázkov a fotografií – Life a National Geographic.

Osiridova země

Zájemcům o Egypt a obecně historii doporučuji tuto knihu od S. Mehlera. O zemi, kterou si myslíme, že dobře známe, je zde vyprávěno úplně novým způsobem. Místo ortodoxních egyptologů zde podává výklad o dávné civilizaci nositel tradiční moudrosti Abdel Hakim Awayan a jsou zde předkládány myšlenky badatelů jako je Ch. Dunn nebo D. Melchizedek. "Domorodé učení prezentované v této knize je v souladu s trendem, který nastal v posledních padesáti letech minulého století a pokračuje i ve století dvacátém. Na všech kontinentech zeměkoule se objevují domorodí ochránci moudrosti a zveřejňují ústní tradice a historii, která byla uchovávána v malých semknutých kruzích zasvěcenců. Všichni tito učitelé", píše Mehler, "naznačují, že nastal čas k rozšíření uchovávaných příběhů, neboť se blíží konec jednoho velkého cyklu a je nezbytné všem lidem sdělit domorodou moudrost a poznání, aby se tak mohli připravit na nadcházející změny."

Top