Profesionálne preklady a korektúry

Vážení čitatelia, akiste ste si všimli, že sa stránky zobrazujú podstatne rýchlejšie.
Vďaka patrí Jurajovi Chlebcovi aka Havranovi, ktorý portál technicky rozvíja prakticky od jeho začiatkov.
Veríme, že Vám to Vaše vlastné výpravy za poznaním ešte viac spríjemní!

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vývoj znamení Býka: CESTA SMYSLNOSTI

Také u znamení Býka můžeme stanovit na začátku pozorování pravidlo, že symbolika znamení zvěrokruhu je tím více nesvobodná, čím méně je schopno integrovat se s energií doplňujícího protiznamení. Býk zastává orální přijetí a asimilaci, Štír jako protiznamení ztělesňuje naproti tomu princip odchodu a odloučení. Býk přijímá, Štír odevzdává. Pokud je přijímání příliš zdůrazněno a odevzdání úplně zabráněno, přichází chtivost. U Býka jako druhého znamení zvěrokruhu tedy nacházíme z buddhistického pohledu druhý hlavní důvod utrpení: Chtivost.


První důvod utrpení představuje Beran se svou neosvobozující vlastností zlostí. Třetí vykazují prokazatelně Blíženci, doplňující první čtvrtinu zvěrokruhu, totiž nevědomost. Chtivostí se míní spojení s něčím, co „nelze opustit".

 

Býkův úkol tedy spočívá v přiblížení se krok za krokem těžkému úkolu odloučení se (Štír) a naučit se dosáhnout zdravého středu mezi přijímáním a odevzdáváním. Dosahuje přitom od svazující situace chtivosti zásob až k světlé výšce požitků prostých přání. Učí se hledat v tísni existenčního strachu oporu v ideálech, postupovat z úzkostlivého materializmu k realistickému idealizmu.

Jeho počáteční orální závislost se osvobozuje nutnými oběťmi. Jeho skepse vůči všem věcem nemůže být chápána jako příslovečná, protože mu není, jako smyslové-mu specialistovi ve světě pěti smyslů srozumitelná. Věci okultní a skryté se musí naučit akceptovat jako realitu. Stálost, hledanou zpočátku v materiální jistotě, doplňuje na své cestě stálostí ve změně, tzn. schopností prožívat nutné vývojové procesy s jistotou nabízených zvyků. Potom se cítí jako znovuzrozený.

Počáteční tvrdohlavá paličatost tak může ustoupit dobrovolnému postoupení.

 

Býk 1

Býk tedy startuje vývojový stupeň 1 vybaven vlastnostmi jako chtivost, neústupnost, tvrdohlavost, materializmus a závist. Hledá po vzoru rostlin zapuštění kořenů. Pro zajištění příští existence musí typicky beranovsky rozbít semenné pouzdro, jakoby mečem taseným zárodečným lístkem.

Tak jako rostlina nachází oporu v půdě a musí z ní přijímat potravu k zajištění dalšího vývoje, stejně tak se musí býk postarat o zajištění a zásobení pevné základny. Tomuto tématu věnuje vlastně celý svůj vývojový proces ve více či méně zušlechtěné formě. Počáteční a neosvobozenou vlastnickou filozofií se stává: „Máš něco, potom něco jsi". Vlastní hodnota je definována majetkem — ne jako u Berana schopností výkonu. Tento sběračský pud vede často k těžkopádnosti a projevuje se chybějící duchovní flexibilitou.


Článok nájdete na tejto adrese


Nicolaus Klein

Zdroj: http://www.energiezivota.com/


KNIHU nájdete na tejto adrese


 

Súvisiace:

Heraklove úlohy
http://www.cez-okno.net/clanok/heraklove-ulohy

Seriál: Astrológia ako duchovný rozvoj
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-astrologia-ako-duchovny-rozvoj

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/energie-zivota-vyber

 


december 20, 2016 00:58 dopoludnia
  • Komentáre

0 Komentáre

 

 

Top