Bitcoins: Dobrý nápad ve špatném provedení?

Bitcoins patří bezesporu mezi mediálně nejvíce protěžovanou alternativní virtuální měnu, bohužel se čím dál více ukazuje, že jde bohužel zase jen o další podvod na důvěřivé, ze kterého těží nejvíce ti, kteří stáli u zrodu celého nápadu a možná ještě několik prvních nadšenců, pro které se bitcoins staly virtuálním zlatým dolem.

Mánia pokračuje. Bitcoin strhol ďalšie virtuálne meny

Bitcoin sa stáva mániou a len budúcnosť ukáže, ako bolestivý prípadný pád z výšin bude. Analytik Next Finance Jiří Cihlář si myslí, že Bitcoin môže naraziť na svojej bariéry. Tie spočívajú najmä v jeho bezpečnosti. "Už niekoľkokrát sme videli, že zabezpečenie bitcoinových účtov prelomili hackeri." Momentálne však platí opak. Virtuálne meny vďačia za svoj rozmach najmä investorom z Číny a Spojených štátov. K rastu prispieva aj pozvoľná akceptácia obchodníkmi.

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

Za úvahu určitě stojí. Perfektní řešení to asi není (perfektní řešení neexistuje nikdy), ale míra rizika je podle mého názoru přijatelná a pravděpodobnost zhodnocení logická. Trošku jsem se poslední dobou díval tomu systému na zoubek. Nejprve jsem moc nechápal, jak to vlastně funguje, ale po opakovaném přečtení materiálů na webu a vlastním vyzkoušení musím říct, že to není tak těžké pochopit a celkem se mi to zdá zajímavé. K investování do Bitcoin v podstatě nepotřebujete příliš rozumět systému Bitcoin, ale určitě to není na škodu. Jako není na škodu rozumět motoru, pokud jste řidič.

Stránky

Top