Profesionálne preklady a korektúry

Vážení čitatelia, akiste ste si všimli, že sa stránky zobrazujú podstatne rýchlejšie.
Vďaka patrí Jurajovi Chlebcovi aka Havranovi, ktorý portál technicky rozvíja prakticky od jeho začiatkov.
Veríme, že Vám to Vaše vlastné výpravy za poznaním ešte viac spríjemní!

Sakurajima 21. 2. 2012

Aktualizácia 24. 2. 2012 | Sakura-džima alebo Sakuradžima je názov aktívneho stratovulkánu, nachádzajúceho sa na ostrove (bývalom, od erupcie v roku 1914 je spojený s pevninou) rovnakého mena v severnej časti zálivu Kagošima na japonskom ostrove Kjúšu. Jej vrchol je tvorený troma štítmi: Kitadake, Nakadake a Minamidake, najvyšší je Kitadake (1 117 m nad hladinou mora).

Divné zvuky po celém světě

A hleďme, Dutchsinse právě poslal nové video shrnující podivné zvuky, které se objevily po celém světě v minulém týdnu (viz předchozí článek http://orgo-net.blogspot.com/2012/01/podivny-rachot-hukot-z-oblohy.html)! Je tam i video s rachotem z Česka - doufám, že se jeho autor někde ozve a doplní, kde to točil... Taky doufám, že se ozve někdo z Českého Krumlova a poví, jaké zvuky slyšel v souvislosti se zemětřesením 12. 1. ...

Bouře přes polovinu planety - od Indie po USA

Už jsme se tu několikrát podivovali délce uměle vytvořených oblačných pásů. Na satelitních snímcích, které máme k dispozici, často vidíme, že pásy mají délku mnoha tisíc kilometrů. Je to normální? Na ukázku: snímek Evropy (3. 1. 2011) ukazuje jeden docela solidní pěkných pár tisíc km dlouhý pás, zakončený pěknou hranatou bouřkovou spirálou nad Skandinávií, a další pás nad Ruskem. (Bývají vidět i delší...)

Mezinárodní datová hranice byla posunuta - proč?

Na začátek nového roku 2012 se koukněme na jedno z nových videí od Dutchsinse (to je americký nadšenec sledující vše ohledně zemětřesení, HAARP a manipulace počasí atd., vydává varování před extrémním počasím atd. - už jsme tu od něj měli haarpové kruhy - prostě borec.) Dutchinse zde rekapituluje události loňského roku související s posunem magnetických pólů Země:

Top