Odišiel Martin Šimon Schuster (1963-2017)

Je smutnou pravdou, že správa o odchode ľudí, s ktorými sme si boli blízki alebo ich poznali, nás väčšinou zastihne nepripravených. Filozofickou otázkou, na ktorú „Memento mori!“ starých Rimanov odpovedá výrečným imperatívom tak neostáva, iba to, či vôbec možno byť na toto pripravený, ale aj to, či sa to napokon prihodí aj nám samotným a táto správa spôsobí zármutok tým, ktorí nás poznali.

Ivan Mackerle: „Záhady si vyberám a plním si tak detské sny“

ČESŤ JEHO PAMIATKE!
Asi nebudem prvý, ak sa vás spýtam, ako ste sa k tomu dostali.
Nedostal, ja som pri tom zostal (smiech). Všetci chlapci čítajú dobrodružné knižky, vo fantázii sa predierajú džungľou, objavujú tam divné zvieratá a každý z nich plánuje, že to raz aj uskutoční. Ako však plynú čas, škola, manželstvo, kariéra, prídu dôležitejšie veci a mnohí na svoje detské sny postupne zabudnú. Ja som po vyštudovaní strojníckej fakulty obetoval záhadám kariéru.

:::film::: Kolébka bohů (2012)

"V jihovýchodním Turecku byl objeven chrámový labyrint, který je zřejmě starý přes jedenáct tisíc let a mezi podobnými památkami nemá obdoby. Mnozí vědci věří, že by tato lokace mohla být spojena s počátky naší civilizace a že její výzkum zcela změní poznatky o tomto zlomovém období."

Zásnuby s antikou

Vojtech Zamarovský zľudštil a sprítomnil najstaršie dejiny ľudstva.
„Čo mi dalo gymnázium? Mám taký dojem, že nič. Čo viem o dejinách ľudstva a o živom svete, viem z knižnice môjho otca.

Stránky

Top