Profesionálne preklady a korektúry

Kniha Jakutské Oloncho

Kniha zoznamuje čitateľa s Jakutskou republikou, s krajinou nekonečných priestorov s nedotknutou prírodou. Počtom malý jakutský národ si aj v globalizovanom svete dokázal zachovať svoju identitu a dodnes je nositeľom jedného z najstarších náboženstiev na svete.

Bajkalský šamanismus

Guru současných mystiků a výzkumníků neznáma Nikolaj Rerich považoval ›› Bajkal za jedno z několika míst na Zemi se zvýšenou koncentrací energie, kde dochází k propojení energetických proudů planety a kosmu. Těžko říct, co měl Rerich konkrétně na mysli, ale to, že vyjádřil názor všech mystiků, je zcela jasné. Možná stačí přijít na kloub tomu, proč všichni považují jezero za posvátné a jak se to projevuje v praxi.

FAKTY X: Stepné geoglyfy v Kazachstane – archeologický chrobák v hlave

Archeológ Persis B. Clarkson z univerzity vo Winnipegu povedal: „Predstava, že naši dávni predkovia boli schopní zorganizovať tak veľký počet ľudí potrebných pre výstavbu obrovských objektov – ako bolo vytvorenie geoglyfov v Kazachstane, núti archeológov hlboko prehodnotiť povahu a načasovanie sofistikovanej rozsiahlej ľudskej organizácie ako jedinej, ktorá predchádzala usadlej a civilizovanej spoločnosti.”

JIROFT – kolíska ľudskej civilizácie? (+VIDEO)

Po celé stáročia prevládal názor, že Mezopotámia je najstaršou civilizáciou na Zemi. Až kým nebol v Jirofte v provincii Kerman na juhu Iránu objavený 5000 rokov starý chrám a archeológovia neoznačili toto miesto za kolísku najstaršej ľudskej civilizácie. V Jirofte sa od roku 2002 uskutočnili archeologické práce. Našlo sa mnoho cenných artefaktov.

Stránky

Top