ČCHI – po stopách čínského léčitelského umění

Čínská medicína má kořeny v dávné minulosti, ale doba s výdobytky někdejších léčitelů trocha zametla. Autoři filmu se proto vydali na cestu do provincie Jünan s cílem zjistit, co znamená čchi (Qi) a zda jde o kouzla nebo jen nepoznanou životní energii. Rádi by totiž zjistili, co se z tohoto starobylého poznání dochovalo. Doktoru Juenovi je šedesát osm let a stále jezdí každé ráno přes celé město do práce. Pochází ze sedmé generace rodiny léčitelů používajících tradiční postupy.

Katarína Runa: Ako rozumieť mužom (aspoň trochu)

“Semináre, ktoré vediem sú venované predovšetkým ženám na ich ceste k sebaprijatiu, sebaláske, porozumeniu a rozkvitaniu zabudnutého ženstva. Priestor ale venujem aj mužom a párom – všetkým, ktorí cítia, že práve teraz na tejto ceste potrebujú zdieľanie, podporu, či iný uhol pohľadu...”

Elena Jandová: Jeseň a zima z hľadiska Čínskej medicíny

MVDr. Elena Jandová, doktorka hygieny výživy, je absolventkou Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach a zaoberá sa predovšetkým čínskou medicínou a princípmi stravovania podľa tohoto starého učenia. Ale taktiež aj: numerológiou, reflexnou terapiou, bankovaním, masážami, sviečkovaním, harmonizáciou energie cez automatickú kresbu, hľadaním duchovných príčin ochorení a dietológiou.

Poďte, naučím vás, ako sa “hádať”!

Spor vo vzťahu (a je jedno, či s kolegom, partnerom, dieťaťom či rodičom) vždy príde. Podľa výšky psychologickej vzdelanosti, emocionálnej otvorenosti a duchovnej výšky človeka závisí, či bude komunikácia na úrovni, alebo… začnú miestnosťou lietať hrnce. Ak neovládate kumšt komunikácie a umenie konštruktívnej hádky, tu sú základné pravidlá:

Stránky

Top