JEDI RADÍ 5 (otázky č. 18-19)

Otázka č. 18: Všetko robím podľa príručiek. Kontrolujem to viackrát denne. Afirmácie, vizualizácie, prosby, ďakovania a tak stále dokola. A NIČ! Som z toho niekedy na prášky a inokedy ma ide rozhodiť. Vesmír ma asi vôbec nepočúva, nič sa nemení...

Ahoj, nebude problém práve v tom, že „robíš všetko správne“? Čo tak trochu si oddýchnuť od motivačných poučiek a viac si užívať Život? Asi viem, kde si, mávam to občas aj ja. Volá sa to KŔČ. Snaha konať správne je taká silná, že nám nielenže zväzuje ruky, úplne nás paralyzuje, kriví našu tvár a výsledkom je vnútorná bolesť a všetko len nie progres želaným smerom. A ešte je tu jeden častý úkaz. Dajte vedieť, komu sa to aspoň raz nestalo.

Edgar Cayce: ZÁZRAK JMÉNEM MEDITACE III.

Většina lidí se soustředí na to, aby se oprostila od tělesných trampot, jelikož jsou viditelné a citlivé. Neví, že duševní nesoulad jako starosti, egoismus atd. a jejich duchovní slepota, božskému smyslu života protiřečí a jsou příčinami všeho utrpení! Jakmile člověk zničí bakterie nesnášenlivosti, hněvu a strachu a svou duši osvobodí z pout nevědomosti, nebude tak snadno podléhat tělesným neduhům a materiální nouzi.”

Edgar Cayce: ZÁZRAK JMÉNEM MEDITACE II.

Ježíš pravil: „Nejen chlebem je člověk živ, nýbrž každým slovem vycházejícím z úst Božích.“ Mat. 4,4
Oním slovem je míněna životní síla (kosmické silové pole). „Ústa Boží“ jsou prodlouženou míchou, jež leží v malém mozku a tvoří přechod do vlastní míchy. Jde o nejdůležitější část lidského těla - Boží bránu („ústa Boží“), skrze niž do těla vchází „slovo“, tj. člověkem přijímaná životní síla. Ve svatých indických písmech se jí říká ÓM a v písmech křesťanů AMEN. Jedině tato síla působí léčivě. Všechny vnější povzbuzující prostředky životní sílu pouze podporují. Bez ní jsou bezcenné.

Edgar Cayce: ZÁZRAK JMÉNEM MEDITACE I.

Slova, jež člověk pronáší, svědčí o Duchu, jenž v něm žije. Vyřčená slova jsou hlásky vznikající vlněním myšlenek. Ty jsou vlněním, vyslaným naším Já či duší. Každé vypovězené slovo (pronesené) by mělo vycházet z duševního vlnění, jelikož slova postrádající duševní sílu jsou neúčinná. Lze kupříkladu říci, že slova užvaněných, neupřímných a k přehánění náchylných lidí jsou jako papírové kuličky tryskající z dětské pistole. Všechny neupřímné hovory a modlitby zůstávají na povrchu. Na náš osud nemohou mít příznivý účinek. Naše slova mají nejen vyjadřovat pravdu, ale také naše hluboké porozumění a prožití této pravdy. Mluvení bez duševní síly se rovná klasu bez zrna.

Stránky

Top