James: PŮVOD VZESTUPU A KARMY

“Pokud žijeme jako nekonečné bytosti v lidské formě, pokud skutečně věříme, že jsme jediným, který je roven všemu životu – kam přesně doufáme, že se dostaneme, když vzestoupíme? Může jeden vzestoupit a nechat jinou lidskou bytost vzadu ve spárech karmy a zmatku? Může být někdo osvícený ve světě, kde vzkvétá válka, chudoba, deprese a zneužívání – a opravdu to nazývat osvícením?”

Slepé uličky hledajícího

Je potřeba se plahočit za vizí osobního růstu? A je to vize, vidina, nebo dokonce výmluva?
Michal je inteligentní sedmatřicetiletý pedagog. Ovládá několik cizích jazyků, hodně čte a vůbec je to hlava otevřená. Ale není spokojený. Není šťastný. A chtěl by být. Někdy koncem studia vysoké školy navštívil z recese kartářku. Byla to velmi příjemná paní a recese byla zakrátko ta tam.

John Anthony West: “LEN GENTLEMAN BOJUJE ZA STRATENÉ KAUZY” III.

DC: John, ako to bolo s tým, keď si sa pôvodne zapájal do Gurdžijevovej „práce“?

JAW: Keď sa pozriem spätne v rámci môjho života, vidím, že som bol predčasne vyspelý. Nie géniom, ale v 12-tich alebo 13-tich rokoch som vedel, že žijem v blázinci, že všetko vôkol je šialené a od tej doby to bol veľmi osamelý život. Mnoho ľudí to dnes chápe. Než som dosiahol 19 rokov, už som vedel, čo by som chcel robiť. Chcel som byť tým malým chlapcom, čo vravel: „Cisár nemá žiadne šaty“!

Stránky

Top