audioknihy stiahni a počúvaj

Peter Wohlleben: Tajný život stromů – co cítí, jak komunikují. Objevování fascinujícího světa

Kniha, jež, jak napsal sám autor, vyznáním lásky, určeným lesu, se v Německu dostala na seznam bestsellerů a svoje místo si vytrvale drží. Autor, lesník, který se rozhodl vykonávat svoje povolání „jinak“ přináší spoustu nových a leckdy velmi překvapivých poznatků ze života našich zelených přátel, které samozřejmě probouzejí naši zvědavost a nastolují otázky, jaké by nás za takzvaně „normálních“ okolností nenapadlo klást. Zjistíme, že se stromy podobají nám lidem mnohem víc, než jsme kdy tušili, což by mohlo – a možná mělo – znamenat, že zásadním způsobem změníme svůj vztah k nim.

Rastliny reagujú na dotyk

Vedci z Austrálie experimentálne potvrdili, že rastliny môžu cítiť, keď sa ich niekto dotkne. Štúdia bola publikovaná v odbornom časopise Plant Physiology. „Aj keď si ľudia myslia, že rastliny nič nepociťujú, keď sa ich dotýkajú, bolo preukázané, že v skutočnosti sú veľmi citlivé na dotyk,“ povedal vedúci výskumu Dr. Olivier Van Aken z Univerzity Západnej Austrálie v meste Perth.

Časopis pro Kvalitní ŽIVOT a MORINGA

Alternativní přístupy ke zdraví a životnímu stylu. Nové produkty ze světa Superpotravin, duchovní nauky a techniky, terapie pro zdraví lidí a zvířat, diagnostické přístroje a další zajímavé informace pro Váš osobní růst.

Stránky

Top