Kéž by už ta planeta „Devět“ byla konečně objevena

Libor Čermák | Astronomický svět vzrušil výpočet možné existence nové deváté planety Sluneční soustavy. Je pravda, že během posledních několik týdnů dost stoupla možnost, že planety Neptunem nekončí. Jak prohlásili američtí astronomové Michael E. Brown (objevitel mimo jiné transplutických těles Eris, Sedna, Haumea a Orcus) a Konstantin Batygin, tak odchylky v dráhách nedávno objevených transneptunických těles značí o přítomnosti neznámé velké planety sluneční soustavy, která je cca 4krát větší a desetkrát hmotnější než Země...

Stavím si levně 2 – Zázemí a základ

Mimo vyměření stavebního místa a stavby byla první pracovní cesta na pozemek sázet rostliny, stromy a keře budoucí zahrady. Na to se přišli podívat i sousedé, málokdo začíná stavbu zahradou. Dostal jsem se tak do podezření, že jsem stejné sorty jako minulý majitel, který na pozemek po léta jezdil, ale nikdy žádnou stavbu nezačal. Jen sliboval že snad již příští rok. Nejbližší soused je zedník, nekonečné odkládání stavby, která z pohledu profesionála není tak náročná, jen těžko chápe. Ale v našem případě šlo o to přesadit naši část zahrady z Černé Hory, našeho dřívějšího bydlení, odkud jsme se s definitivní platností odstěhovali.

Stavím si levně 1 – Pozemek a projekt

Téměř před deseti lety jsem se rozhodl naučit stavět přírodní dům. Mé zkušenosti mi ukázali, že jde stavět i jinak, než se to obvykle dělá. Především za mnohem menší částku. Můj seriál o tom jak postavit dům levně měl svůj úspěch, ale je na čase, abych ukázal své teorie v praxi. Nejlevnější domy se pohybují zatím okolo 600.000,- a mým cílem je dokázat postavit za 300.000,- Nyní vám dávám možnost sledovat, jak se tohoto úkolu zhostím.

Letné horúčavy. Ako ich v zdraví prežiť?

Letné horúčavy ovplyvňujú zdravie každého jedinca. Extrémne teploty nám dávajú poriadne zabrať. Zmáhajú nás už pri najmenšej fyzickej záťaži, cítime sa unavení... Môžu však spôsobiť aj vážne kolapsové stavy, za istých podmienok vedúce až k úmrtiu najmä u ľudí, ktorí trpia srdcovo-cievnym ochorením či majú vysoký tlak.

Stránky

Top