Profesionálne preklady a korektúry

Vážení čitatelia, akiste ste si všimli, že sa stránky zobrazujú podstatne rýchlejšie.
Vďaka patrí Jurajovi Chlebcovi aka Havranovi, ktorý portál technicky rozvíja prakticky od jeho začiatkov.
Veríme, že Vám to Vaše vlastné výpravy za poznaním ešte viac spríjemní!

Gnostická teorie mimozemského narušování Země

Od dob rozmachu jevu UFO/ET v roce 1947 se rozbujely spekulace o mimozemském narušování planety Země. Existuje mnoho teorií, ale je tu jedna, která stojí zato, aby byla prozkoumána. Neobjevila se zde však po roce 1947, ale již přibližně o 1600 let dříve. Přesněji, důkaz pro tuto teorii vyšel na světlo během objevu v Egyptě v roce 1945 – ačkoli význam tohoto nálezu nebyl rozpoznán až do roku – hádejte dokdy? Do roku 1947.

Faktor Apopa a faktor Seta VII.

"Počas niekoľkých tisícročí sa ľudia menili a s nimi aj návyky a postupy Seta. Pred jeho nástrahami sa nedá ukryť, nemožno ho zakázať, možno ho len usvedčiť, uvedomiť si podstatu jeho pôvodu a neviditeľného spojenia so svetom a s človekom, cez ktorého Set vplýva na vedomie más."

Podstata archontů

Gnostické vyobrazení boha s tváří lva, pravděpodobně jde o Samaela, stvořitele hmotného světa. Podle předlohy nakreslil Bernard de Montfaucon (1655-1741)
Koptský spis ze 4. století nazvaný "Podstata (dosl. Hypostasis) archontů" je součástí druhého kodexu nalezeného před šedesáti lety v Nag Hammádí. Předlohou koptského překladu byl nade vší pochybnost starší řecký text (asi z 2. nebo 3. století), který se ovšem do dnešní doby nedochoval.

Stránky

Top