Profesionálne preklady a korektúry

Vývoj znamení Štír: CESTA SEBEPŘEKONÁNÍ

Znamení zvěrokruhu Štír symbolizuje přání přerůst sám sebe, to spodní v sobě překonat a jako velký vítěz oslavit vítězství nad sebou samým. V překračovaných neosvobozených vývojových stupních to vede k sebeodříkání, masochistickému sebetrýznění, i sadistickým tendencím. Pro málokteré znamení zvěrokruhu je tak těžké akceptovat normálnost a banalitu lidského bytí.

TRANSYLVÁNSKY ÚSVIT: Kapitola II – Oddelenie Nula 2

V rámci úzkej siete jednotiek a oddelení Securitate, armády a Ministerstva vnútra, vyčnievalo Oddelenie Nula ako ostrovček, skoro západný vo svojej podobe a vo svojich špecifikách oddelený od činností štátu. To bol všeobecný rámec v dobe, keď bol Cezar privedený na tajnú základňu v blízkosti B... v roku 1980.

V porovnaní so životnými podmienkami doma mal Cezar prístup ku všetkému pohodliu a výnimočným technickým zariadeniam na základni. Návrh a štruktúra základne boli zverené špecializovanej spoločnosti zo Spojených štátov a technológia a zariadenia objednané a dovezené z Holandska.

Herbert Vollmann: NOVÉ VĚDĚNÍ K OBRATU SVĚTŮ

Třetí ze série knih německého autora Herberta Vollmanna nese název Nové vědění k obratu světů. Vychází z poznatku, že právě v dnešní dramatické době prožíváme na zeměkouli důležité období, které autor nazývá „obratem světů.“ Co má na mysli? Především to, že v pokračujícím nazrávání světa kolem nás se člověk neobejde bez vědění o neviditelném „onom světě,“ který je přirozeně a samozřejmě propojen s viditelným každodenním prostředím kolem nás. Tvoří s ním jeden celek.

Vývoj znamení Váhy: CESTA VYROVNANOSTI

Znamení zvěrokruhu Váhám přísluší jako protipól bojovně jednající Beran. Na začátku vývoje chybí Váhám ještě úplně rozhodování a odhodlání. Slabost v jednání, ano dokonce neschopnost jednání zkouší kompenzovat uměleckým estetizmem. Tak jako začínající Beran před samou akcí neuvažuje a pudově, slepě jedná, uzavírá se váha i před pouhým pomyšlením na své jednání a zůstává vězet ve slabosti v rozhodování. Protože celý svůj akční potenciál nepoužívá k jednání, soustřeďuje se na duchovnost a tam rozvíjí úžasný duchovní útočný potenciál.

Stránky

Top