Vývoj znamení Panna: CESTA PEČLIVOSTI

Panna začíná svou cestu jako správce, který ví vše lépe a úplně mu chybí smysl pro transcendenci (Ryba jako protiznamení). Modlí se ke zlatému teleti racionálního poznání a nemůže pochopit nic, co se nedá vyložit pravidly logiky. Od začátku cesty jí chybí smysl pro nevylíčitelné, posvátnost života příslušně odbývá jako fantastiku nebo mystifikaci. Co nemůže umístit do svého drobně čtverečkovaného schématu kauzální logiky, toho se bojí a odkládá to jako nevěcné. Jako u všech zemských znamení zvěrokruhu platí u ní pochopitelný konkrétní svět jako jediný spolehlivý a pokládá jej za pravou realitu.

JEDI RADÍ 6 (otázky č. 20-21)

Otázka č. 20: Viem, čo sa deje. Vidím jasne veci, ktoré iní prehliadajú. Niečo riešia, ale ja viem, kde je ozajstný problém. Niekedy mám chuť kričať: Ale veď je to celé o niečom inom!

Skvelý podnet, ďakujem. Pokušenie miešať sa do záležitostí iných je veľké. Obzvlášť u ľudí, ktorí sú citlivejší a vedia sa na celú vec pozrieť z odstupu. To, že im to nejde tak dobre pri vlastných problémoch snáď ani nemusím spomínať. U druhých vieme hneď a celkom presne, čo treba robiť, aby sa to celé pohlo k lepšiemu. A tu je tá Pasca s veľkým P. Rozhliadame sa vôkol a chceme konať dobro. A niekedy akoby nám niekto dával určité situácie rovno pred oči. A vidíme tiež, ako zúčastnení „ničomu nerozumejú“, „úplne zbytočne sa hádajú a trápia“. Otázka znie, dáva nám to právo „božsky“ zasahovať do životov iných ľudí?

O prokletí

Někdy jsme neklidní a nevíme proč, jindy se divíme, proč se některá zvířata chovají divně. A také z nabídnutého dialogu pochopíme, že dobro zvítězí nad zlem. A to je dobrá zpráva, viďte?

Vývoj znamení Lev: CESTA HRAVĚ-KREATIVNÍHO BYTÍ

Znamení Lva schází ve vývojové cestě autority a suverenity kreativita a hravá existence. Jako opoziční znamení Vodnáře nemůže ještě tyto kvality na začátku svého vývoje nijak integrovat. Lev tedy prožívá na začátku autoritu vylučující vodnářský princip volnosti, rovnosti a bratrství. Podrobuje si druhé právem silnějšího a tak získává sebevědomí. Z této autority se rozvíjí do světlé výšky pravé „otcovské autority" v její nejkrásnější formě, s níž poskytuje druhému svobodu a rovnoprávné místo v životě a od něj je za to obdarováván poskytovanou vřelostí a silou.

Stránky

Top