Profesionálne preklady a korektúry

Očko: “Budete sa viac venovať zanedbávaným témam, alebo reklame?”

K tejto otázke ma priviedlo nedávne haló ohľadne “odbornej knihy, v ktorej sa nevedno ako, ocitli fotky nahých žien”. Samozrejme sa to neobišlo bez šteklivých komentárov na rôznych archeo fórach. Nakoniec sa z toho vykľula tzv. ›› Guerillová kampaň. Dozvedeli sme sa, že odborná kniha v skutočnosti vyšla v úplnom poriadku a správu o nahotinkách v nej si vymysleli a cielene rozšírili, aby, citujem: “...zvýšili povedomie o českých múzeách...”

Záhadný sibiřský kráter (+KOMENTÁR +VIDEO)

Záhadné krátery na Sibiři, které vědci objevili v létě tohoto roku (2014), opět upoutaly pozornost světových médií. Na veřejnost totiž pronikly fotografie z nitra kráteru, který přezkoumávají odborníci z Russian Centre of Arctic Exploration. Po tom, co sestoupili do hloubky asi deseti metrů a dosáhli dna, okamžitě popřeli spekulace o mimozemské aktivitě.

Bosenské pyramidy? (+KOMENTÁR)

AKTUALIZÁCIA 17. 2. 2014 | "Kopec nedaleko bosenského středověkého královského městečka Visoko má již dnes zajištěné nesmazatelné místo v historii. Buď jako hlavní část evropského "údolí pyramid", které výrazně změní dosavadní představu historie, nebo jako dějiště největšího novodobého archeologického - buďme mírní - omylu."

Stránky

Top