JEDI RADÍ 6 (otázky č. 20-21)

Otázka č. 20: Viem, čo sa deje. Vidím jasne veci, ktoré iní prehliadajú. Niečo riešia, ale ja viem, kde je ozajstný problém. Niekedy mám chuť kričať: Ale veď je to celé o niečom inom!

Skvelý podnet, ďakujem. Pokušenie miešať sa do záležitostí iných je veľké. Obzvlášť u ľudí, ktorí sú citlivejší a vedia sa na celú vec pozrieť z odstupu. To, že im to nejde tak dobre pri vlastných problémoch snáď ani nemusím spomínať. U druhých vieme hneď a celkom presne, čo treba robiť, aby sa to celé pohlo k lepšiemu. A tu je tá Pasca s veľkým P. Rozhliadame sa vôkol a chceme konať dobro. A niekedy akoby nám niekto dával určité situácie rovno pred oči. A vidíme tiež, ako zúčastnení „ničomu nerozumejú“, „úplne zbytočne sa hádajú a trápia“. Otázka znie, dáva nám to právo „božsky“ zasahovať do životov iných ľudí?

Katarína Runa: Ako rozumieť mužom (aspoň trochu)

“Semináre, ktoré vediem sú venované predovšetkým ženám na ich ceste k sebaprijatiu, sebaláske, porozumeniu a rozkvitaniu zabudnutého ženstva. Priestor ale venujem aj mužom a párom – všetkým, ktorí cítia, že práve teraz na tejto ceste potrebujú zdieľanie, podporu, či iný uhol pohľadu...”

Abraham Hicks: Nejsnadnější cesta, jak získat cokoliv, co chcete

“Abraham: Zajímavé na snaze něco odstranit je to, že v tomto vesmíru založeném na přitažlivosti neexistuje vyloučení. Existuje pouze nabízení vibrace, na kterou zákon přitažlivosti reaguje, a dává ji dohromady s ostatními vibracemi. Není to o odstranění jednoho, ale o zdůraznění druhého. To je zásadní.”

Abraham Hicks: Nechte to být… nesnažte se to napravit

“Jste v pořádném zmatku, jak se snažíte potěšit tohoto a tohoto člověka. Nyní si jste ale vědom této vibrace, tohoto zdroje uvnitř sebe, a nyní si uvědomujete, jestli jste v souladu nebo ne, a v tomto novém uvědomění zjišťujete, že máte hodně aktivovaných vibrací, které nerezonují s tím, kým skutečně jste. I když soulad nenalézáte pokaždé, tak vědomě… líbí se nám, co jsme od vás slyšeli… rozpoznáváte, že víte, kdy jste v souladu, a kdy nejste. Cítíte frustraci, kterou nejste schopen lépe kontrolovat, ale první, a nejdůležitější krok, ve vás už probíhá. Cítíte rozdíl. Víte, kdy jste v souladu, a kdy nejste. Důvod, proč dnešní seminář řídíme tak, jak ho řídíme, je ten, že nejste jediný, kdo se takto cítí.”

Stránky

Top