Profesionálne preklady a korektúry

FAKTY X: Mesto Z – pátranie po stratenom meste v Amazónii

K najlegendárnejším strateným mestám patrí bezpochyby Eldorádo, ktoré sa od nepamäti považovalo za mesto plné zlata, striebra, drahých kameňov a mohutných impozantných stavieb. Toto bájne mesto hľadali generácie dobrodruhov, cestovateľov, archeológov a rôznych nadšencov z celého sveta, no zatiaľ sa ho nikomu nepodarilo nájsť.

Kacířský faraon Achnaton: byl mimozemšťan?

Achnaton byl před pátým rokem své vlády znám jako Amenhotep IV. Byl panovníkem 18. dynastie v Egyptě a vládnul 17 let. Byl rovněž otcem Tutanchamona. Je znám hlavně proto, že opustil tradiční egyptský polyteismus a zavedl uctívání jediného boha Atona. Aton (sluneční koule) je poprvé označen za boha v Povídce o Sinuhetovi z 12. dynastie, která popisuje, jak zemřelý král povstal coby bůh na nebesa a spojil se se sluneční koulí – božské tělo spojující se se svým Tvůrcem. Analogicky byl někdy pojmem „stříbrný Aton“ označován měsíc. Sluneční Aton byl široce uctívaným bohem v době vlády Amenhotepa III., kdy byl vyobrazován jako muž se sokolí hlavou, podobně jako Re.

FAKTY X: Múmia trpaslíka z Wyomingu – bol to človek alebo mimozemšťan?

V 30. rokoch minulého storočia našli dvaja zlatokopovia v pohorí San Pedro v americkom štáte Wyoming zvláštneho trpasličieho humanoida, ktorý zaujal mnohých odborníkov na antropológiu a históriu. Mumifikovaný trpaslík bol skúmaný viacerými vedcami, no ich následné analýzy boli od seba dosť odlišné. Bol to príslušník nejakého trpasličieho národa, ktorý v pohorí San Pedro žil alebo neznámy humanoid patril k nejakej mimozemskej rase, ktorá v minulosti navštívila našu planétu?

Stránky

Top