Profesionálne preklady a korektúry

Kanada

Vážený pane Stwora.
Se zájmem jsem si přečetl Váš článek „Cizincem ve vlastní zemi“ (http://cez-okno.net/clanok/cizincem-ve-vlastni-zemi). Faktem je, že „běžní lidé“, kteří žijí a pracují „doma“ (ať je ono doma kde chce) a cizinu znají pouze z „exotické“ dovolené nevnímají hodně věcí, které jsou pro cizince do očí bijící.

Aká bude migračná politika Európy?

Európsky projekt vybudovania spoločnosti založenej na tolerantnosti, harmónii kultúr, náboženstiev a národov, prepadol. S takým vyhlásením vystúpil na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti britský premiér David Cameron. Jeho vystúpenie spôsobilo efekt nevybuchnutej bomby. Predstavitelia európskej elity najmenej očakávali uslyšať také radikálne výroky od britského premiéra. Jeho krajina sa tradične dištancovala od posúdenia ostrých otázok súvisiacich s imigrantmi z moslimských krajín. Na rozdiel povedzme od Nemecka, alebo Francúzska, pre ktoré vyšiel tento problém z roviny posúdenia a prejavil sa v praxi. Nemecká kancelárka napríklad už koncom roka priznala prepadnutie migračnej politiky vo svojej krajine. Verejne vyzvala imigrantov učiť sa nemecký jazyk, dodržiavať zákony a aktívnejšie sa integrovať do spoločnosti.

EU zahájila příliv 56 milionů nových muslimů. ČR se nemůže bránit

PARLAMENTNÍ LISTY | Evropská unie se jako celek potýká s dlouhodobým úbytkem obyvatelstva a jednou z možných cest na udržení současného důchodového systému je řízená imigrace, která by do Evropy měla přinést desítky milionů muslimů. Před dvěma lety začal v tichosti proces známý pod zkratkou EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, který v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování.

THE INDEPENDENT: Potřebujeme globální debatu o populaci

<img style="float: left; margin-right: 10px; margin-bottom: 9px;" src="/files/clanok-subory-2010/populacia-nahlad.jpg" ><strong>Stále větší počet vědců chodí tam, kam se politici bojí šlápnout, a vyzývají k širší veřejné debatě o citlivé otázce globální lidské populace, která má do roku 2050 vzrůst ze stávajících 6,8 miliard možná až na 9 miliard.</strong> <i>Lord Rees, prezident Královské společnosti, toto téma nadhodil ve svých vynikajících přednáškách Reith; sir David Attenborough se stal borcem těch, kteří věří, že populace byla vykázána z&amp

Stránky

Top