audioknihy stiahni a počúvaj

Keď pošlete Dar, dajte nám vedieť aj e-mailom: ›› spravy@cez-okno.net ›› č.ú.: 0404091578/0900 ›› ĎAKUJEME

    

Kanada

Vážený pane Stwora.
Se zájmem jsem si přečetl Váš článek „Cizincem ve vlastní zemi“ (http://cez-okno.net/clanok/cizincem-ve-vlastni-zemi). Faktem je, že „běžní lidé“, kteří žijí a pracují „doma“ (ať je ono doma kde chce) a cizinu znají pouze z „exotické“ dovolené nevnímají hodně věcí, které jsou pro cizince do očí bijící.

Aká bude migračná politika Európy?

Európsky projekt vybudovania spoločnosti založenej na tolerantnosti, harmónii kultúr, náboženstiev a národov, prepadol. S takým vyhlásením vystúpil na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti britský premiér David Cameron. Jeho vystúpenie spôsobilo efekt nevybuchnutej bomby. Predstavitelia európskej elity najmenej očakávali uslyšať také radikálne výroky od britského premiéra. Jeho krajina sa tradične dištancovala od posúdenia ostrých otázok súvisiacich s imigrantmi z moslimských krajín. Na rozdiel povedzme od Nemecka, alebo Francúzska, pre ktoré vyšiel tento problém z roviny posúdenia a prejavil sa v praxi. Nemecká kancelárka napríklad už koncom roka priznala prepadnutie migračnej politiky vo svojej krajine. Verejne vyzvala imigrantov učiť sa nemecký jazyk, dodržiavať zákony a aktívnejšie sa integrovať do spoločnosti.

EU zahájila příliv 56 milionů nových muslimů. ČR se nemůže bránit

PARLAMENTNÍ LISTY | Evropská unie se jako celek potýká s dlouhodobým úbytkem obyvatelstva a jednou z možných cest na udržení současného důchodového systému je řízená imigrace, která by do Evropy měla přinést desítky milionů muslimů. Před dvěma lety začal v tichosti proces známý pod zkratkou EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, který v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování.

O dánském školství a také o psaní tiskacím písmem

Psát o školství v Království dánském by se dalo velmi zasvěceně a obšírně. Já se zde jako laik pokusím zachytit alespoň některé postřehy, odlišnosti a tendence, kterých jsem si při svém dvanáctiletém pobytu jako matka tří dětí v Dánsku všimla a které mohou být pro Středoevropana – českého rodiče i pedagogického odborníka - zajímavé a poučné, zejména v době, kdy do Čech jsou přesunovány experimentální reformy, již déle prováděné na Západě. (Mimochodem článek v iDnes uvádí, že v Jinonicích ve Waldorfské škole se děti učí psát tiskacím. Ale ony se tam učí psát také, a hlavně psacím a až do deváté třídy píší perem. Takže pozor na mlžení médií. Článek v každém případě vyvolal na stránkách zajímavou a bouřlivou diskusi.)

Stránky

Top