ENCELADUS: Saturnův měsíc je nejvhodnějším místem pro život

Jak je známo, NASA plánuje zveřejnit snímky severní oblasti Encelada, pořízené sondou Cassini. Přičemž budou všechny vyfotografované z maximální blízkosti. První snímky Saturnova ledového měsíce byly pořízeny již během prvního přiblížení sondy Cassini, které proběhlo 14. října, kdy sonda proletěla nad povrchem vesmírného tělesa ve vzdálenosti 1839 kilometrů. Pomocí unikátních snímků mají vědci v úmyslu poprvé z blízkosti prozkoumat oblast u severního pólu Encelada, která byla předtím skryta ve tmě zimního období.

Záhadný polární šestiúhelník nejen na Saturnu, ale i na Zemi

V předchozím článku http://www.cez-okno.net/clanok/chemtrails/severni-polokoule-v-zavoji jsme si s čtenářem povšimli, že téměř přes celou severní polokouli je právě oblačný závoj, a na satelitním snímku vodní páry je vidět, že kolem pólu rotuje oblačnost ve tvaru šestiúhelníka. Na snímky družice GOES se občas dívám, a nepamatuju si, že by tam byl někdy dříve vidět šestiúhelník, ale zase tak často se nedívám. Je to jev svědčící o právě probíhajících změnách???

Sonda Cassini objevila na Titanu první mimozemskou řeku

Ne jen nějaký vyschlý kaňon, ale opravdové 400 kilometrů dlouhé koryto řeky s přítoky a meandry, ve kterém sice neproudí voda, ale nejspíš kapalná směs metanu a etanu. Tak vypadá první mimozemská řeka, kterou astronomové odhalili na nových snímcích ze sondy Cassini, která zkoumá Saturnův měsíc Titan.

Stránky

Top