Olly a Ginn

„Podívej, Jime! To je určitě toulavá kočka. Ještě jsem ji tu neviděla.“ Helena se nakláněla nad dřezem v kuchyni, myla nádobí a ukazovala oknem. Náš dům v Hannerly stál na svahu. Hned za oknem byla nízká opěrná zeď a za ní se táhl travnatý břeh od vrchu zdi nahoru do křovin. Asi dvacet metrů od zdi jsme měli otevřený dřevník. Z křoví obezřetně vykukovala hubená kočička. Vedle ní se krčila dvě malinká koťátka.

Prečítať toto vám zaberie 1 minútu, no myslenie zmení natrvalo

Dvaja muži, obaja vážne chorí, ležali v tej istej nemocničnej izbe. Jednému z nich bolo dovolené si každý deň na hodinu sadnúť, aby mu odtiekla z pľúc nahromadená tekutina. Jeho posteľ bola hneď vedľa okna. Druhý muž strávil celý čas ležaním na chrbte. Muži spolu prerozprávali celé hodiny.

Hovorili o svojich manželkách, domovoch, práci, službe v armáde, kde všade boli na dovolenke…

Rozhovory s Nerudom - Interview V (časť prvá)

Nasleduje záznam sedenia s Dr. Nerudom zo dňa 2. januára 1998 po jeho dovolení nahrať odpovede na moje otázky. Toto je prepis tohto sedenia. Bola to jedna z piatich možností, kedy som mohla náš rozhovor nahrať a prepis je presnou kópiou rozhovoru. Nerobila som žiadne úpravy a snažila som sa použiť presne slová, výrazy a gramatiku, ktorú používal Dr. Neruda.
Pozn. Wingmakers.com: Tento rozhovor (číslo päť) nebol publikovaný až do 4. marca 2014. Dôvodom bolo načasovanie Dr. Nerudu, konkrétne dôvody tohto načasovania neboli oznámené.
(Odporúčam pred týmto výňatkom si prečítať predošlé štyri rozhovory.)

Stránky

Top