audioknihy stiahni a počúvaj

LEN 15-ROČNÝ CHLAPEC OBJAVIL STRATENÉ MESTO MAYSKEJ CIVILIZÁCIE

Minulosť nás fascinuje mnohými civilizáciami, ktoré dnes poznáme už len vďaka archeologickým nálezom. Jednou z nich boli aj Mayovia. Ich tajomstvá sa odhaľujú dodnes. Snahu archeológov však predčil len 15 ročný chlapec z Kanady William Gadoury. Podarilo sa mu objaviť stratené mesto hlboko v džungli južného Mexika.

Editoriál: CHRÁMAMI EGYPTA

„ĎAKUJEME VŠETKÝM PRIATEĽOM STAROVEKÉHO EGYPTA ZA PRIAZEŇ POČAS DVOCH ROKOV BUDOVANIA PORTÁLU, KDE SI PODÁVA RUKU ALTERNATÍVNE S TRADIČNÝM. EGYPT SA PREBÚDZA A MY O TOM PRINÁŠAME SPRÁVY“

Pozoruhodně uspořádaný prehistorický svět 3.

Nejstarší civilizace budovaly své stavby podle předem navrženého plánu. Do tohoto grandiózního projektu byl zahrnut povrch celé Země. Kolem zeměkoule je možné vysledovat přímé linie, jejíž body tvoří prehistorické stavby, sbíhající se mnohdy v jednom bodě na Velikonočním ostrově. Jedná se o náhodu, nebo o cílenou stavební činnost předků? Za jakým účelem vznikl tento globální systém?

Pozoruhodně uspořádaný prehistorický svět 2.

V první části miniseriálu jsme sledovali stopu "starověké line" napříč zeměkoulí. Nejen první města, ale i první známé jazyky, egyptské hieroglyfy a sumerské klínové písmo se vyvinula podél této linie. Gigantické obrazce náhorní plošiny Nazca, Velká pyramida v Gíze, tisícileté chrámy ukryté v džungli i Velikonoční ostrov poodhalil část svých tajemství. Jde pouze o souhru podivných náhod, nebo je to fantastická skutečnost, která změní pohled na historii lidstva?

Stránky

Top