október 31st

Kosmický konflikt 7

QUEST INTERNATIONAL (c/o 15, Pichard Court., Temple Newsam., Leeds, L515 9AY., ENGLAND U.K.), je nejprestižnější britský ústav, který se zabývá výzkumem fenoménu ufos. Jeho členové jsou složené především z vysloužilých příslušníků policie, bezpečnostních oddělení a vojska. Tato organizace dodnes vyšetřuje jeden z nejpodivnějších případů kolize neidentifikovatelného létajícího objektu, ke které došlo dne 7. května 1989. Všimněte si, že od incidentu uběhlo již bezmála dvacet let, ale stále velmi intenzivně se mu věnuje velmi široká pozornost, ale i publicita. Proč?

Léčivé dýchání se stromy

Víte, že plíce jsou největším vylučovacím orgánem těla? Vyloučí více než sedmdesát procent všech odpadních látek. Skládají se z více než 750 milionů plicních sklípků, které by po rozložení pokryly celé fotbalové hřiště. Pro celý organismus - játra, slezinu, žlučník, srdce, střeva, ledviny aj. - je životně důležité zásobování kyslíkem. Nedostatečná aktivita bránice při dýchání může zapříčinit fyzické, ale i duševní onemocnění. Tenká, křečovitě stažená bránice může vyvolat ochromení emocionality, intelektu i sexuality. Dalším důsledkem je živořící duše. Dech představuje spirituální sílu spojenou s Matkou Zemí. Při vdechu do sebe nasáváme své bezprostřední okolí, při výdechu ze sebe pokaždé vydáváme část svého nitra. Moudří Lakotů (amerických indiánů) říkají: "Dech je neustálá výměna s duchy. Jejich síly a energie jsou všude ve vzduchu, neustále je vdechujeme. Jak jich využijeme ve svém těle, to už je věcí každého jedince."

október 30th

Semana santa

V Španielsku existuje jeden sviatok, ktorý svätia všetci naraz, po celý týždeň a hovoria o ňom po celý rok. Je to tzv. Semana santa, alebo tiež „Svätý týždeň“. Koná sa v prvý aprílový týždeň, na ktorý sa sústreďujú a pripravujú všetci, veľkí i malí, celé dni a týždne dopredu. Už od polovice februára nacvičujú kapely pod mostami a v parkoch do noci pochodové skladby. Svätý týždeň je totiž týždňom veľkých procesií, kedy sa zo všetkých kostolov mesta vynášajú sochy jednotlivých patrónov a svätých na veľkých zdobených nosidlách a zvlášť vybraní muži ich nesú celým mestom do katedrály, kam vstupujú len na túto príležitosť otvorenou hlavnou bránou. Všetko je to silne poznamenané náboženským symbolizmom, až mysticizmom.

Stránky

Top