TAJOMNÉ ČÍNSKE ČUNGY

Je mnoho rôznych spôsobov, ako sa dá vychutnať dobrý čaj. Veľmi svojskou, zaujímavou a hravou je príprava čínskych čajov v originálnych čungoch. Čo je to vlastne čung a prečo by sa s ním mal človek trápiť, keď si čaj môže zaliať jednoducho v šálke alebo nanajvýš v keramickej kanvičke? Na odpoveď iste prídete sami, ak sa dáte zlákať naším putovaním do tajomného sveta čínskych čungov. Čung (zhong) je starý názov pre čajovú misku a používal sa najmä v juhovýchodnej Číne, kde sa oddávna pestovala aj väčšina najlepších čajov. Toto slovo má viacero významov, ako nakoniec všetky slová v Číne. Znamená napríklad aj srdce, dušu, stred a zvon. Vystihuje tak i charakter čínskej čajovej misky a jej zvonovitý tvar.

HĽADÁ SA ČAJOMIL ROKA 2009

MÁTE RADI ČAJ? TAK POTOM ROZHODNE ČÍTAJTE ĎALEJ, JE TU NAŠA SÚŤAŽ! :)
Súťaží sa v troch kategóriách: ´Čajový kvíz´, ´Môj príbeh o čaji´ a ´Tip na Čajomila roka´ | Hlavným ocenením je putovná soška Čajomila, ktorou je každý rok ocenená najväčšia osobnosť, alebo čin v čajovom svete | ´Čajový kvíz´ - Súťaží sa v siedmich kolách (všetky kolá sú otvorené do 12. 12. 2009 do polnoci) | ´Môj príbeh o čaji´ - Inšpiruje vás čaj? Fotíte, maľujete, píšete, či komponujete? Pošlite nám svoju tvorbu na redakcia@cez-okno.net | ´Tip na Čajomila roka´ - Poznáte niekoho, o kom by sa dalo povedať, že je ´Čajomil´? Napíšte nám! :) | Hrá sa o hodnotné ceny, ktoré iste potešia každého čajomila (čaje a čajové príslušenstvo)
Aký bol minulý ročník? Pozrite si reportáž z odovzdávania cien za rok 2008. Verím, že i tento rok spolu napíšeme jeden pekný príbeh o čaji...
Sokol

Třetí den po Národní už Mladá fronta citovala disidenty

iDNES | Dvacátého listopadu 1989 bylo pondělí. Po nedělní pauze, kdy Mladá fronta nevycházela, už deník Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže o pátečních událostech na pražské Národní třídě nemlčel. Na titulní straně vyšlo prohlášení žádající vyšetření masakru. A v převzaté zprávě promluvili i disidenti. V neděli zasedly Městská vysokoškolská rada SSM (MVR SSM), jejíž člen Martin Mejstřík spolupořádal v pátek sedmnáctého demonstraci na Albertově, a městský výbor SSM. Vydaly společné prohlášení. Popisuje, že účastníci demonstrace byli na Národní třídě "několikrát vyzváni k rozchodu, větší část odešla, avšak ve chvíli, kdy ještě zaznívaly tyto výzvy, byl již celý prostor uzavřen a posléze následoval tvrdý zákrok pořádkových sil."

Veřejný dluh České republiky je ve skutečnosti dvakrát vyšší, než stát vykazuje

Ten oficiální, ve výši 1 260 miliard korun (dluh státu a samospráv), představuje 35 % HDP. Do veřejného dluhu musíme připočíst ještě cca 290 miliard pochybných státních záruk (ČEB, EGAB), 100 miliard korun na staré ekologické zátěže, 120 miliard zbylých po ČKA. Dalších 41 miliard tvoří dluh u EIB před rokem 2001, několik desítek miliard zaplatíme za arbitráže a další desítky miliard jsou skryté veřejné dluhy obcí a krajů. Například i zadlužení Dopravního podniku města Prahy ve výši 4 miliard korun je veřejným dluhem České republiky. Stát tyto dluhy záměrně do veřejného dluhu nepočítá.

Stránky

Top