KUNG-FU-ČCHA

Kung-fu čcha, čínsky čajový rituál Kung-fu, sa do dnešnej podoby vykryštalizoval v 16. storočí za vlády dynastie Ming a cisára Šen-cunga v provincii Fu-ťien. Prišlo sa na to, že vôňa a chuť čaju sa dá vychutnať najlepšie pri opakovanom viacstupňovom zalievaní lístočkov v malých kanvičkách. Vplyv na rozvoj tejto metódy prípravy čaju malo i učenie taoizmu, podľa ktorého cesta je dôležitejšia ako cieľ. Čiže už samotná cesta je cieľom a vzniká tak, že človek začne “hýbať nohami”. Preto sa považovalo za správne vychutnať si aj prípravu čaju, nielen jeho popíjanie.

Psycholog Hubálek: Nedivte se ničemu, třetinu národa tvoří pitomci

iDNES | Ze stránek internetových serverů, z televizních obrazovek či z novin se mohlo tento týden zdát, že Češi mohutně oslavili 20. výročí listopadové revoluce. Ve skutečnosti tomu tak nebylo. Proč? Na to odpovídá známý psycholog Slavomil Hubálek. Ten si myslí, že mnoho Čechů je malověrných, skeptických a buranských.

Pro děti jen to nejlepší aneb (ne)nechte se očkovat

Snad každý to zná - jdete se svým dítětem na obyčejnou pravidelnou prohlídku, lékařka kouká do monitoru zavolá na sestřičku a za vaší asistence už jen pozorujete, jak z injekční stříkačky mizí jakási čirá tekutina do vašeho potomka. Jen se orientačně doktorky zeptáte na co to očkování je a dostává se vám okrajové odpovědi, které moc nerozumíte, ale nechcete zdržovat a hlavně nechcete vypadat hloupě a tak jen pochválíte potomka který drží kartičku s natisknutím obrázkem jak byl statečný. Máte přeci důvěru v lékaře, jsou to studovaní odborníci a šlo přece jen o očkování, které je nutné.

Sváteční gifting

V poslední době je nějak hodně práce a málo času na gifting, ale přece úplně nespím! Po akci už se mi docela stýskalo, takže podzimní státní svátky, navíc s pěkným počasím (díky, meteovýrobci!) přišly velmi vhod. Teď už to mám totiž na nejbližší neogiftovaná místa docela daleko, a je i brzo tma, takže když chci něco udělat, musím vyjet na výlet už po ránu.

Stránky

Top