apríl 27th

Slovensko a Korporácia Monsanto

Odbor biologickej bezpečnosti Ministerstva životného prostredia SR oznamuje verejnosti, že spoločnosti MONSANTO SLOVAKIA, s. r. o., Bratislava udelil súhlas na dovoz osiva geneticky modifikovanej kukurice MON 89034 × NK603 a NK603 × MON 810 určenej na zavedenie do životného prostredia na obdobie rokov 2009-2011.

apríl 23rd

Elektromobil TESLA Model S

Tak, a je to vonku! Len pár hodín pred oficiálnym odhalením verejnosti sa na internet dostali fotky novinky Tesla Model S. Sme príjemne prekvapení designom a štýlom aký tento elektromobil má. Je jednoducho nádherný a ukazuje smer, akým sa elektromobily budú v budúcnosti uberať. Už to nebudú kompromisné tvary a polovičaté riešenia, Model S je plnohodnotný sedan reprezentatívnych tvarov.

apríl 22nd

POHON ZADARMO

Úvodem chci říct, že toto není žádná finta ve stylu "navalte peníze za nesmysl hoši", toto zařízení skutečně funguje! V mládí jsem se vyučil jako mechanik a možnost jezdit autem na palivo extrahované z vody mi nedávala spát. Po přečtení všech dostupných informací jsem přišel na to, jak sestavit generátor vodíku. V roce 1983 jsem postavil první agregát a namontoval ho do kufru Cadillacu Coupé de Ville, ročník 1979. Nemusíte-li si dělat starosti se spotřebou, není hmotnost vozu žádný problém, vždyť použité palivo je zdarma! Konstruoval jsem systém, který je asi zatím nejlepší a nejjednodušší ze všech, o nichž jsem četl. Zašel jsem dokonce ještě dál a použil ty nejlepší možné materiály. Všechny titanové díly jsou z leteckého odpadu; je levný, vydrží věčnost, takže lze uspořit hodně peněz.

apríl 21st

Zdravie z kláštornej lekárne

Aj keď sme v predošlej časti nášho seriálu citovali slová opátky Hildegardy o nadprirodzenej inšpirácii jej liečiteľského umenia, predsa môžeme i keď namáhavo rekonštruovať jej pramene. Ako prvý ona samotná uvádza bibliu. Vyplýva to z textu listu napísanému v roku 1146 cisterciánskemu mníchovi a opátovi v Clairvaux Bernardovi (1090-1153), neskôr prehláseného za svätého a učiteľa cirkvi. V ňom sa doslova dočítame: „Som nevzdelaná ľudská dcéra a nedostalo sa mi vyučovania o veciach vonkajšieho sveta, ale z vnútra som bola poučená od svojej duše.“

Stránky

Top