Najrýchlejší vlak na svete

Najrýchlejšie železničné spojenie na svete dnes slávnostne otvorili v Číne. Rýchlovlak spája veľkomestá mestá Wu-chan a Kanton priemernou rýchlosťou 350 km/h. Vzdialenosť 1069 km tak prekoná za tri hodiny, doteraz túto cestu prešiel vlak za 7,5 hodiny, uviedla oficiálna čínska tlačová agentúra Sinchua.

SLOTA: Sme ako jahnence pred zakáľačkou

BRATISLAVA | Predseda SNS Ján Slota v rozhovore pre agentúru SITA a portál Webnoviny.sk hodnotil rok 2009 a zároveň predstavil svoje pohľady na niektoré otázky. Tvrdí, že SMK chce referendum o autonómii južného Slovenska, kritizuje nebojaschopnosť slovenskej armády a verí v úspech SNS v júnových parlamentných voľbách.

Odplata za ľahostajnosť!

Všetko na tejto planéte je veľmi úzko prepojené a to čím ďalej, tým viac. Veci, ktoré sa dejú na druhom konci zemegule sa nejakým spôsobom dotýkajú a nakoniec aj celkom reálne dotknú i nás samotných. Či už v dobrom, alebo v zlom. Toto platí v plnej miere i o ľudskom utrpení, biede a strádaní. A hoci náš egoizmus nám umožňuje žiť v mylnej domnienke, že sa nás utrpenie iných ľudí v našom najbližšom, alebo vzdialenejšom okolí vôbec netýka, nie je to tak! Utrpenie druhých, ku ktorému sme boli necitliví a ľahostajní, nakoniec časom predsa len príde až ku nám a bolestne siahne aj na nás samotných, pretože všetko na tejto zemi je naozaj veľmi úzko prepojené. Určite by sa o tom dalo napísať rozsiahle pojednanie, ale všetko toto sa dá vyjadriť i veľmi prostými a jednoduchými slovami:

Stránky

Top