Zavedenie novej nemeckej marky „DM2“

V poslednej dobe sa na nete v alternatívnych médiách objavilo pár „konšpiračných“ článkov pojednávajúcich o možnosti Nemecka opätovne zaviesť D-Marku familiárne nazývanú DM2 (Deutsche mark 2) príp. Neue Deutsche Mark. Po prebehnutí SK&CZ webov som sa rozhodol popátrať trochu aj na DE-weboch. Prvé čo ma zarazilo bol blížiaci sa spomínaný dátum polky mája (vo význame +- oficiálneho ohlásenia, ono po ohlásení tak či tak nastane +- obmedzenia a panika a nedá sa už moc riešiť, len prečkať do realizácie). V skratke sa tvrdí, že médiá práve robia štvaciu kampaň proti Grécku práve za účelom spopulárnenia myšlienky vlastnej DM meny, ktorá by nedoplácala na neprispôsobivých... v médiách sú hlásené zhody smerujúce k danému dátumu, staršie nákupy špec. tlačových farieb, tlačové zákazky, prestavovanie softu, prepravy chránených nákladov...

Zlatá dobrá koruna vs. globalizácia

Keď som mal pred zavedením eura v peňaženke stovku, mal som dobrý pocit, že nie som bez koruny. Teraz, keď mám v tej istej peňaženke tu istú hodnotu v eurách, mám pocit, že nemám ani deravý groš. Nie len koruna, ale aj vlastná identita sa vytratila. Hodnota peňazí, sa po zavedení eura akosi zmenila, alebo znevážila. Veľakrát nás ani len netrkne, že za kávu ktorú sme práve dopili v esprese, zaplatíme v priemere 1.20€, čo je vlastne po starom 36Sk.

GRÉK ZORBA, PIGS A GENIUS LOCI

Verím v lepšie usporiadanie spoločnosti, ako je to, v ktorom práve žijeme. Počas týchto dní, keď Európou otriasajú udalosti v Grécku /o ich dosahu ešte ani netušíme/ si azda viacej, ako kedykoľvek predtým uvedomujeme všetko to pokrytectvo, pretvárku a i l ú z i u sveta, ktorý nemá nič spoločné s demokraciou na akú sa hrá a v akú sme azda pred rokmi verili. Na margo týchto udalostí poviem len krátko: nepestujme si v sebe zášť na údajne ležérnych a pohodových ľudí Mediteránu, ako sa nám to snažia podsunúť médiá – ich „nechuť pracovať“ a drieť za pár šupiek tak, ako to robíme my tu, viac na severe – NIE JE NA PRÍČINE KRÍZY! V pamäti mám skvelý a azda kultový film GRÉK ZORBA s Anthony Qeenom v hlavnej úlohe „typického Gréka“. Aj vďaka tomuto príbehu, „grécky“ postoj k životu, jeho nekonečná oslava aj v krušných chvíľach života očarili c e l ý svet.

Lekári neprišli na to, ako môže 82-ročný jogín žiť bez jedla a pitia...

health.mail.ru | Skupina indických vojenských lekárov po dvojtýždňovom skúmaní 82-ročného indického jogína, ktorý neje ani nepije, aj tak neobjasnila, ako sa mu to darí, oznámil RIA Novosti (РИА Новости) vedúci skupiny Sudchir Šach. „Pozorovanie bolo ukončené. Ani jedna analýza nepresahuje medze normy. Vo svete je veľmi málo ľudí, ktorí môžu tak dlho vydržať bez jedla a vody. Chceli by sme preto nájsť spôsob odovzdávať tieto schopnosti druhým ľuďom,“ povedal Šach. Prachlad Džani - pôvodom z Indie - rozpráva, že neprijíma potraviny ani vodu okolo 70 rokov, aj keď jeho prehlásenie nemôžu lekári preveriť. Odborníkov v prvom rade zaujímala schopnosť ľudského organizmu znášať extrémne podmienky.

Stránky

Top