Napříč Amerikou na kole aneb z komunismu do kapitalismu (1. díl)

Naše měsíční cykloputování po Kubě je součástí a vlastně i začátkem půlroční cykloexpedice po americkém kontinentě, která pak dále bude pokračovat do Mexika a hlavně Spojených států Amerických. Na tuto cyklocestu jsme se vydali s manželkou Renčou sami dva, jen na našich kolech, bez podpory jakéhokoli jiného doprovodného prostředku, vstříc všem dobrodružstvím, nástrahám i radostem, které cyklocestování přináší. Během našeho cykloputování po „ostrově svobody“ se podíváme do dvou oblastí. Nejdříve to bude severozápadní část mezi Havanou a Pinar del Rio, a to konkrétně hlavně region Viňales. V druhém díle pak zavítáme mnoho set kilometrů na jih, úplně na opačný konec Kuby do oblastí mezi Santiago de Cuba a Manzanillo.

Ukrajinská civilizace Aratta – 22.000 let př. n. l. 1/7 EN (UTAJOVANÉ DEJINY ZEME časť XXX.)

Megalitické objevy na Ukrajině - Úvod do Tripilliánské civilizace v oblasti Ukrajiny s neolitickými védickými hadími hroby - Hadí zeď, megalitický chrám svatyně „Kamenný hrob“ & žulová svatyně-observatoř Steppe pyramidy | Několik oblastí je považováno za možnou identifikaci Arrata. Samuel Kramer ji umístil do severo-západního Íránu blízko Kaspického moře, Georgina Herrmann (1968) ji dala jižně od Kaspického moře, zatímco S. Cohen (1973) preferoval oblast Anshan-Hamadan v západním Íránu. Hansman (1978) a G. Gnoli (1980) navrhli Shakr-i Sokhta jako potenciálního kandidáta. Nyní je tu ale solidní evidence, že to bylo v oblasti moderní Ukrajiny, severně od Černého a Azovského moře.

S našou planétou sa niečo deje: milióny kubických metrov ľadovej vody postupujú k Austrálii

KP.RU | Prúd vody, ktorý je 40x silnejší ako Amazonka, bol objavený v Indickom oceáne v hlbine 3 kilometrov. Jeho rýchlosť je takmer 1 km/hod. To zabezpečuje prenos okolo 10 miliónov kubických metrov/sekundu. Voda v toku je ľadová. Prúdi od Antarktídy k Austrálii. „Rieka“ sa začína niekde na území súostrovia Kerguelen Plateau, nachádzajúceho sa 3 tisíc kilometrov od rodiska kengury.

Asteroid Apophis sa môže zraziť so Zemou!

Погода@Mail.Ru | Nezvyklý prírodný úkaz budú môcť sledovať 13. apríla 2029 (pre poverčivých ešte spresníme, či to bude v piatok) obyvatelia Ázie a Severnej Afriky. Nebudú potrebovať ani teleskop, aby pozorovali veľký asteroid, ktorý preletí pravdepodobne vo vzdialenosti 34.400 km od Zeme. Zdalo by sa, že vzdialenosť je slušná a nie je celkom jasné, prečo dostal tento asteroid zlovestné meno Apophis, ktorým starovekí Gréci nazývali egyptského boha chaosu Apena. Apophis sa dostal do pozornosti vedcov asi pred štyrmi rokmi a práve vtedy sa objavili prvé mrzuté prognózy o tom, že sa asteroid o objeme 100 miliónov ton môže zraziť so Zemou. Asi nie je potrebné hovoriť o tom, že takého „stretnutie“ predstavuje najvážnejšie nebezpečenstvo pre našu planétu.

Stránky

Top