Připravte se na informační válku aneb Získejte přístup k internetu, i když vám ho někdo uzavře

V těchto dnech neproběhne žádné lidové hnutí bez přítomnosti internetu, ať již se organizuje na Facebooku nebo šíří zprávy prostřednictvím Twitteru. A jak jsme viděli v Egyptě, znamená to, že vaše internetové připojení může odejít jako první. Ať se již pokoušíte ověřit si to u své rodiny, kontaktovat své přátele, nebo prostě jen šířit zprávy, zde je pár způsobů, jak vytvořit jistou základní síťovou konektivitu, když se nemůžete spolehnout na mobilní nebo pozemní internetové připojení.

Mexický záliv umírá

Je nám hluboce líto, že zveřejňujeme tuto zprávu. Nechceme brát takovou zodpovědnost na lehkou váhu, vzhledem k tomu, že důsledky níže uvedených pozorováni jsou tak ohromného významu, ze mají dalekosáhlé následky pro celou planetu. Skutečně, osud oceánů světa visí na vlásku, stejně tak jako budoucnost lidstva.

Poznámky k novému deštrukčnému návrhu zákona o používaní jazykov národnostných menšín (Apponyi-Bugár zákon)

V Ústave Slovenskej republiky, v zákone o štátnom jazyku Slovenskej republiky, ba i v teraz predkladanom návrhu zákona o používaní jazykov národnostných menšín sa konštatuje, že štátnym jazykom Slovenskej republiky je slovenský jazyk. To znamená, že tento jazyk je na území Slovenskej republiky jazykom používaným vo verejnom styku a iné zákony nemôžu ohrozovať toto jeho postavenie. Túto základnú východiskovú skutočnosť podčiarkujú aj všetky príslušné medzinárodné dohody, teda aj často citovaná Charta menšinových alebo regionálnych jazykov. Toto svoje postavenie nestráca štátny jazyk ani v tých oblastiach, kde žijú príslušníci menšiny.

Top