Čo sa udeje vo vašom tele v priebehu hodiny od vypitia Coca Coly?

Chcete byť zdraví? Pitie sladených bublinkových nápojov je pre vaše zdravie zlé z viacerých dôvodov a dokonca ani veda nevie vymenovať všetky možné dôsledky. Tu je uvedené to, čo sa stane, keď na vaše telo zaútočíte s Coca Colou: v priebehu prvých 10 minút sa do vášho tela dostane 10 čajových lyžičiek cukru. To samo o sebe predstavuje 100% odporúčanej dennej dávky cukru a jediný dôvod prečo nezvraciate z toľkej sladoty je ten, že kyselina fosforečná ako ďalšia zložka koly, túto sladkosť potlačí.

Dalajláma na Slovensku - Čo nesmie vedieť vytunelovaný o Tibete

Príspevok doplňuje článok „Čo nesmie vedieť vytunelovaný o Tibete“ o súčasné údaje o Tibete. Vydávam ho ako súčasť návštevy Dalajlámu na Slovensku, pretože predpokladám, že v rámci tradície sa začne blúzniť o nedodržiavaní ľudských práv v Tibete a v komunistickej Číne. Do roku 1959 keď Dalajláma vládol v Tibete skoro všetka obrábaná pôda a pastviny patrili šľachte a kláštorom, pričom väčšina obyvateľov boli nevoľnici, ktorí na nich robili. Tibetská aristokracia a vedúci mnísi, 5% populácie, vlastnili a rozhodovali o všetkom. Systém sa podobal nevoľníctvu v Európe spred 700 rokov.

Wichi - další oběť války civilizací

Když jsem jen tak mimochodem s trochou času pročítal místní tisk (El Deber, Bolívie), udeřilo mě do obličeje poměrně podrobné zpravodajství o indiánském rodu Wichi, který obývá nativní lesy na severozápadě Argentiny, severovýchodně od města Salta a některé další menší přilehlé oblasti. Spíše, než jako o indiánském rodu, se o nich můžeme zmínit bez nadsázky coby o plně autochtonní civilizaci, kterých již na této planetě mnoho není, a naneštěstí i tato se nyní dostává do svého finálního existenčního ohrožení. Indiáni rodu Wichi mají jednu obrovskou výhodu, která je ale pravděpodobně také trnem v oku systému, který jej dnes již plně obklopuje: absolutně nic od nás nepotřebují.

Top