Malte Spitz: Váš operátor Vás sleduje

Aké údaje o Vás uchováva Váš mobilný operátor? Malte Spitz nemal veľké obavy, keď požiadal svojho operátora v Nemecku, aby mu poskytol údaje, ktoré má o ňom uchované. Po niekoľkých nezodpovedaných žiadostiach a žalobe Spitz dostal 35 830 riadkov údajov – podrobnú správu o polroku jeho života, takmer minútu po minúte...

MAGICKÁ TEORIE, ANEB KDYŽ JE MOŽNÉ ZCELA VŠECHNO (2)

Zde se ovšem vynořil problém. Éter se mezitím natolik pevně usadil v úvahách, že se ho nikdo nechtěl vzdát. A tak se jako houby po dešti začaly objevovat hypotézy na jeho záchranu: Země si nese svůj éter s sebou, stejně jako vzdušný obal v bezvětří, ale to bylo těžko uvěřitelné. Roku 1892 přišel Fitzgerald s originální myšlenkou, že všechna tělesa jsou „éterickým větrem“ možná poněkud stlačována, a to o tolik, že se tím přesně vyrovná rozdíl v rychlosti světelného paprsku, takže ten je nakonec neměřitelný.

PROČ SE NEOČKOVAT PROTI CHŘIPCE

Dne 11. října 2012 jsem si užila svých pár sekund slávy na ČT24. Redaktor mě téměř přepadl (na rozmyšlenou a přípravu jsem měla necelou hodinu) a sliboval nestříhaný cca 6 minutový rozhovor. Velmi jsem váhala, vím, jak to chodí a nakonec jsem souhlasila hlavně proto, že jsem to viděla jako možnost alespoň zkratkovitě prezentovat odlišný názor. Protože o chřipce a očkování proti ní slyšíme každý rok stále totéž. Nakonec se ukázalo, že schopnost rovnocenně prezentovat protichůdné názory není u našich mainstreamových médií dosud dostatečně rozvinutá. Ministr a vakcinolog dostali každý cca 10 minut, mě sestříhali na pár vět.

Stránky

Top