Velké plány Říše středu

Čínský kosmický program je v mnoha ohledech specifický. Zástupci této země se do kosmických závodů zapojili poměrně pozdě, vždyť první Číňan (Jang-Li-Wej) letěl do kosmu až v roce 2003, navíc není tajemstvím, že se Číňané při konstrukci svých kosmických výtvorů inspirují u zkušenějších – viz nápadná podoba lodi Šen-čou a ruského Sojuzu. Čína má ale smělé plány do budoucna. Chce totiž světu ukázat, čeho všeho je schopná.

Co můžou být nově objevené geoglyfy v Asii a Africe?

Libor Čermák | Světovou veřejnost nedávno oslnil nález podivných obrazců – tzv. geoglyfů na Arabském poloostrově. A já bych chtěl na tomto místě upozornit na zajímavou souvislost. Nyní se vydejme do Jordánska. V jeho východní části, ve stejnojmenné oáze, nalézá se město Azraq. V jeho okolí můžeme při brouzdání po googlemapě narazit na stovky až tisíce podivných kruhových až květinových struktur. Někde jsou těsně u sebe, někde jsou osamocené a někde najdeme celé rodiny těchto záhadných obrazců.

Může za globální oteplování Tunguzská katastrofa?

Nakonec se možná ukáže, že oxid uhličitý je jen pro legraci, že globální změny teploty jdou úplně mimo nás a že jistý meteorit, co vybuchl před sto lety nad Sibiří, toho způsobil víc, než by se kdo nadál. Globální oteplování už dávno není neutrálním badatelským fenoménem. Stalo se strašidlem, novodobou náhražkou božího soudu nad naší civilizací. Bojí se ho děti.

Stránky

Top