október 31st

DUŠIČKY SÚ O ŽIVOTE, NIE O SMRTI

Už v praslovančine boli slová duch a duša podobne, ako dnes a pochádzajú z toho istého koreňoslovného (etymologického) základu. Duša súvisí so slovom duch a dýchať, ale zaujímavé je i podobne znejúce slová pre svetlo, pálenie a svietenie (dagati – páliť, svietiť). V každom prípade tak, ako už najmenej dvetisíc rokov máme slová duch a duša a na ich podstate sa nič nezmenilo, tak aj na sviatku duší a duchovna predkov – Na dušičky – sa v podstate takmer nič nezmenilo.

ANCIENT ALIENS séria VI. časť 9. ŠAMANI (dabing CZ)

„Otázky a odpovede 9, šiesta séria...“
Dokážou ovládat přírodní jevy, objevili mraky a blesky, vstupují do jiných dimenzí. Přírodní energie jim dovoluje vstupovat do světa duchovních bytostí a dokážou navázat spojení s mimozemskými bytostmi. Po celé dějiny lidstva, duchovní vůdci, známí jako šamani uzdravují, chrání a radí. Provádějí však jen složité rituály, nebo jde o něco většího? V jistém smyslu, ve stavu transu, čerpají z mimozemských sil.
http://www.csfd.cz/film/265160-vetrelci-davnoveku/

Chcú s nami komunikovať

George Meek, ktorý bol schopným vynálezcom a členom Newyorskej akadémie vied, veril, že existuje poznanie, ktoré nie je dostupné ľudským zmyslom a túžil k nemu dospieť. Sústredil skupinu vedcov a ľudí s paranormálnymi schopnosťami a precestoval s nimi Čínu, bývalý Sovietsky zväz, Afriku a Austráliu. Najväčšie prekvapenie však naňho čakalo v USA. Tam totiž stretol Billa O'Neila, Indiána s mimoriadnymi vlastnosťami, ktorého fascinoval kontakt so záhrobím, rovnako ako svojho času Edisona. O svojich mediálnych schopnostiach sa presvedčil dosť dramatickým spôsobom.

október 30th

Stránky

Top