august 31st

Program SyNAPSE: Přichází Terminátor

Mikročipy sice za mozkem pořád ještě zaostávají, ale nemusí to už trvat dlouho. IBM představila druhou generaci čipu, který pracuje na stejném principu jako naše centrální nervová soustava a časem by mohl mít stejné schopnosti jako lidský mozek.

Zecharia Sitchin: VÝPRAVY DO MYTICKÉ MINULOSTI

Když jsem se poprvé vydal se skupinkou nadšenců za archeologickými výpravami do Turecka, záměrně jsem s nimi nejprve navštívil Tróju. Ne proto, že by to bylo nejzajímavější či nejpůsobivější místo (což v žádném případě není) nebo že by tam bylo možné spatřit pozůstatky slavného trojského koně (které se nikdy nenalezly; to co tam uvidíte dnes, je jen dřevěná replika jeho pravděpodobné podoby); rozhodl jsem se tak proto, že právě zde vznikla představa trojského koně - něčeho, co vypadá vlídně a přívětivě, co však v sobě skrývá pravý opak. Trója se v mých představách o tom, co nám mají naše výpravy do minulých dob přinést, stala sama jakýmsi trojským koněm.

august 30th

Projekt ISIDA: Osirisov chrám I.

Hľadanie starovekých artefaktov, ich štúdium, analýza a klasifikácia. Obnova stratených znalostí dávnych civilizácií. Organizovanie expedícií, výletov a návštev múzeí. Úvahy o filozofických aspektoch starovekých civilizácií. Porovnanie s výsledkami oficiálnej vedy a s novými alternatívnymi trendmi - to sú len niektoré z cieľov unikátneho bádateľského Projektu ISIDA. Posúďte sami - vydajte sa s nami na prvú virtuálnu púť...
Sokol

Stránky

Top