„Snad jediný důkaz, který by mohl přiblížit skutečnost, je experiment“ 10

V minulém dílu Experiment 9 jsme se seznámili se dvěma základními technologiemi, které Egypťané měli k dispozici při stavbě pyramid – těžbou v lomu nebo s využitím geopolymeru, pokud nebyla ještě jiná technologie, o které zatím nevíme. Obě technologie byly Egyptu blízké, dlouhodobě se používaly, proto se nabídla možnost k jejich kombinaci a vzájemnému doplňování. Kdo bude chtít, může se vydat na procházku se stavitelem, který nás provede stavbou, jak od začátku probíhala. Uvidíme, jak se jednotlivé technologie jevily při stavbě.

Legenda o Atlantidě (2. díl)

Neuvěřitelně obsáhlý dokument o vzniku světa a lidského druhu. Je rozdělen do pěti částí, které vypráví o spojitostech mezi Atlantidou, starými kulturami, světovými náboženstvími, královskými rody, UFO, okultismem, tajnými společnostmi a současnou fází vývoje lidstva.

Vedci rozlúštili farebné tajomstvo terakotovej armády

Vedci zrekonštruovali, ako tvorcovia pôvodne nafarbili dnes „fádne“ červenohnedé hlinené sochy vojakov z hrobky prvého čínskeho cisára. Oznámil to päťčlenný tím, ktorý viedol Hongtao Yan (Jen Chung-tchao) a Jingjing An (An Ťing-ťing) z Northwestern University v Si-an (Čína).

Top