marec 31st

Arthur C. Clarke - ZÁHADY SVĚTA 10.: UFO

USA - NEW ZEALAND - WELLINGTON - AIRPORT - Ufo - 1978
USA - WASHINGTON - MOUNT RAINER - Ufo - 2800km/h - 1947
ANGLIE - STAFFORD - RANTON - 1954 - Na Střeše - Létající Talíř + Martani
ANGLIE - WEST LOTHIAN - DECHMONT FOREST - Létající Talíř + Martani - 1979 - 2 Pásy + 40 děr v Zemi

TAJNÁ KOMORA – Hľadanie Siene záznamov VII.

V staroegyptských textoch možno nájsť veľa prekvapujúcich náznakov, že oblasť pri pyramídach v Gíze starí Egypťania nepokladali iba za „bránu do podsvetia", ale za miesto posledného odpočinku Usireho.26 Jedným z najstarších dokumentov, ktorý uvádza priamu zmienku o umiestnení hrobu Usireho v okolí Gízy, je text takzvaného Šabakovho kameňa datovaný do čias okolo roku 750 pred n. l, ktorý sa zachoval na čiernom žulovom kameni uloženom dnes v Britskom múzeu.

marec 30th

Týždenný horoskop 30. 3. - 5. 4. 2015

Slnko sa nachádza v znamení Barana a je v trigóne s Jupiterom v Levovi, v konjunkcii s Uránom v Baranovi a v kvadráte s Plutom v Kozorožcovi. Merkúr vstupuje do Barana v utorok. Mars vstupuje do Býka v utorok. Venuša v znamení Býka je v kvadráte s Jupiterom v Levovi. Neptún v Rybe je v kvadráte so Saturnom v Strelcovi. Mesiac pribúda a spln dosahuje v sobotu. Konštelácia podporuje zamilovaných a umelecky založených.

Proč se Velikonoční ostrov jmenuje „Velikonoční?“

Libor Čermák | Nedávno jsem na kroužky převáděl malé prvňáky a přitom nějak padla řeč na Velikonoční ostrov. „To tam asi běhají samí velikonoční zajíčci“, zapřemýšlel jeden z kluků. Nádherná romantická představa malého dítěte. Ač mi bylo až líto, že jsem mu ji musel vyvrátit...

Stránky

Top