Putování po červnových obrazcích v obilí

Libor Čermák | I když v červnu se sezóna kruhů v obilí rozjíždí, tak má svoje kouzlo. Zatímco květen je spojován s obrazci v řepce, tak v červnu dominuje nezralé zelené obilí. To zezlátne až během července. Ale postupně. Nejprve se vydáme tradičně do Anglie. A to poblíž wiltshirského města Sherston.

Týždenný horoskop 15. - 21. 6. 2015

Slnko a Mars sú v znamení Blížencov v konjunkcii a Slnko v nedeľu vstupuje do znamenia Raka. Obe planéty sú v sextile s Jupiterom v Levovi. Merkúr v Blížencoch je v opozícii so Saturnom v Strelcovi, v kvadráte s Neptúnom v Rybách a v sextile s Venušou v Levovi. Urán v Baranovi je v trigóne s Jupiterom a Pluto je v Kozorožcovi. Mesiac v utorok dosahuje Nov. Konštelácia podporuje mladých športovcov a nepraje seniorom.

John Anthony West: Uvažujme o Kalijuge 5

Prvú časť tohto článku som uzavrel stručným zamyslením o Védskej/Hinduistickej náuke o Jugách, idei, že história nasleduje cyklus súvisiaci s Platónovou náukou alebo vekmi (Zlatým, Strieborným, Bronzovým a Železným, alebo „Temným” vekom). Väčšina hinduistických záznamov pripisuje každému z týchto vekov nepravdepodobne dlhé časové obdobia, ale jeden relatívne moderný mysliteľ, Šrí Juktéšvar, guru vplyvného jogína dvadsiateho storočia, Paramahansa Jóganandu napísal, že pôvodne sa predpokladalo, že cyklus Júg súvisel s precesným cyklom (Juktéšvar prideľuje tomuto cyklu približne 24000 rokov, moderná astronómia ho umiestňuje blízko k 26000 rokom, ale v rámci tesných limitov. Platón udáva presné, numerologicky zaujímavé kánonické číslo 25920 rokov – 6x6x6x120). Okrem toho, v štandardných záznamoch Kali Jugu (alebo Temný Vek) nasleduje ihneď nový Zlatý Vek. Toto nedáva zmysel; po konci zimy nenasleduje bezprostredne leto.

Top