marec 31st

Exclusive Interview with David Hatcher Childress

David Hatcher Childress, known as the real-life Indiana Jones to the many fans of his books, is the author or coauthor of over 20 books. He has traveled the world several times over, seeking adventure and the answers to the mysteries of mankind’s past. He is currently a co-star on the History Channel Show Ancient Aliens.

UFO na oblohe

Do redakcie sme dostali e-mail: “Ja mám s UFOm dosť zvláštne skúsenosti. Zo začiatku som si myslel, že sa jedná o nejaké družice, lenže potom sa začali diať veci. Svetlo letelo nebom a zrazu na čistej oblohe zmizlo, objavilo sa o kus ďalej a začalo pulzovať. Boli chvíle kedy som podobných svetiel videl v priebehu polhodinky vyše 30 niekedy aj 3-4 naraz. Moja manželka si myslela že som sa zbláznil až kým to nezažila aj ona...”

marec 30th

Létající objekty ve východních mytologiích

Libor Čermák | V indických eposech se velice často vyskytují tajuplné létající objekty, známé pod označením „vimana“. Zatímco původ slavné Vimaniky šastry, knihy o prastarém indickém letectví, je sporný (byla nejprve předáváná ústně a sepsána až asi před sto lety), můžeme zde i jinak narazit na celý panteon viman. A nejen jich. Podobný spis, jako Vimanika Šastra je i Sútradhára z 12. století, kde se také nalézají návody na konstrukci létajících viman. Popisuje se zde například, že trup musí být sestaven z lehkého kovu, motor by stroj prý měl mít na rtuť. A podle onoho návodu lze prý vystavět různě velké vimany.

Stránky

Top