august 31st

LOBSANG RAMPA: Jeskyně předků

U vzdálenější stěny byla opřená ohromná socha, z níž mé zamrazilo v zádech. Bylo to skrčené kočičí tělo, ale s ženskou hlavou a rameny. Oči vypadaly jako živé a tvář měla napůl výsměšný a napůl zvídavý výraz, který mě poněkud lekal. Jeden láma poklekl na podlahu a pozorně si prohlížel jakési značky. „Podívejte!” zvolal, „toto obrázkové písmo ukazuje, jak spolu lidé a kočky hovoří, znázorňuje, jak duše opouští tělo a putuje podsvětím.”

august 30th

STRATENÉ VEDOMOSTI STAROVEKU: Boli ľudia prví? časť 1.

Značná časť modernej vedy bola známa už v staroveku. Roboti a počítače existovali dávno pred 40. rokmi 20. storočia. Obyvatelia Levanty používali kamenné počítače už v ranej dobe bronzovej, Gréci vynašli v 2. storočí p.n.l. analógový počítač, ktorý je dnes známy ako mechanizmus z Antikytéry. Staroveké hindské knihy udávajú podrobné inštrukcie ako zostrojiť lietadlo – celé veky pred bratmi Wrightovcami. Odkiaľ tieto vedomosti prišli?

august 29th

Mumie mimozemšťanů z Nazca: Nová videa

Badatelé zveřejnili nové video, které vypráví o zkoumání pěti mumifikovaných těl mimozemšťanů nalezených v jeskyni na planině Nazca. Můžete si prohlédnout všech pět mumií, jeskyni, kde byly objeveny, odborníky při odběru vzorků, rentgenového snímky a poslechnout si komentáře vědců.

august 28th

ROZHOVORY S JAMESEM (apríl 2013) I. (TEXT+PODCAST)

“Můžeš být třeba ve vězeňské cele nebo ve vile v jižní Francii, časoprostor, který protíná tvůj lokální vesmír, může být tebou modifikován. Ty jsi alchymistou. Tvůrcem. Můžeš použít moc své tvůrčí představivosti, abys prodchnul svůj nádech ctnostmi, jako je soucit, odpuštění, pokora, srdnatost, pochopení, radost, láska, cokoliv chceš. Ty jsi tvůrce a nový časoprostor je tvým plátnem.”

Stránky

Top