apríl 30th

Darja Fusková: BEZEJMENNÝ IV.

Ráno si ho dala zavolat. Udivilo ho to, měli se setkat až v chrámu. Stál před ní a prohlížel si ji. V plášti, který mu vnutil Šaj, než odcházel, mu bylo horko, ale nesundal si ho.
Byla mladá, mladší než předpokládal. Dívala se na něho a netvářila se spokojeně.
„Tak to jsi ty?“ řekla a sklonila se k němu. Dala pokyn, aby je nechali o samotě. Její sloužící odešli, ale Šaj zůstal stát na místě. Obrátila se k němu a znova na Achboinua: „Chci s tebou hovořit o samotě.“

apríl 29th

apríl 28th

GREGG BRADEN: Život vo virtuálnej realite

V roku 1940 prenikol ›› Konrad Zuse (vyslovuj Zús), muž, ktorému sa pripisuje skonštruovanie prvých počítačov, do podstaty spôsobu ako by vesmír mohol fungovať. Keď tak spravil, prišiel tiež na nový náhľad na našu úlohu v stvorení. Keď vymýšľal programy do prvých počítačov, položil si otázku, ktorá znela viac ako z románu, ako seriózna vedecká možnosť.

apríl 27th

FAKTY X: Jedinečná venezuelská stolová hora: Žijú na nej ešte praveké zvieratá? (+VIDEO)

Kryptozoológovia si myslia, že pokiaľ ešte niekde žijú praveké tvory, ktoré sa po našej Zemi preháňali pred mnohými miliónmi rokov, najideálnejším miestom kde by mohli dodnes prežívať, sú jednoznačne juhoamerické stolové hory. Aj legendárny anglický cestovateľ a dobrodruh Percy Harrison Fawcett vystihol jedinečnosť týchto pravekých útvarov, keď povedal: „Čas ani noha človeka sa doposiaľ nedotkli týchto vrcholkov." Na väčšinu stolových hôr je prísne zakázaný vstup a niektoré dokonca stráži aj armáda. Čo také sa nich môže nachádzať?

Stránky

Top