Co když černé díry nejsou brutální zabijáci, ale poklidní tvůrci hologramů?

Samir Mathur z Ohijské státní navrhuje, že černé díry obsahují klubka zašmodrchaných superstrun – fuzzbally a namísto gravitačního drcení vytvářejí mírně nedokonalé hologramové kopie. Asi každý z nás má černé díry spojené s temným a hrozivým chřtánem, který nekompromisně pohltí a ohromnou gravitační silou rozmělní úplně všechno, co se do něj dostane. Ne každý astrofyzik by ale s touhle noční můrou souhlasil. Řadí se k nim i teoretický fyzik Samir Mathur z Ohijské státní univerzity, který už delší dobu jde po podstatě stále záhadných a kontroverzních černých děr.

Cestovanie časom - navždy sci-fi príbeh?

Cestovanie v čase je rébus, ktorý sa už desiatky rokov pokúšajú rozlúsknuť špičkoví vedci sveta. Môže veda budúcnosti zbúrať stenu medzi tým čo je a tým, čo bolo? Odchod do minulosti nie je podľa astrofyzika Erica W. Davisa len sci-fi predstavou...

Nová převratná teorie fyziky a astrofyziky!

Zajímá vás, jaké jsou základní síly, které drží pohromadě veškerou hmotu, od subatomární úrovně až po galaktickou? Čtenář právě poslal odkaz na fascinující video s novým objevem, který otřásá veškerými základy fyzikálních a astrofyzikálních teorií. (Je to anglicky, ale kdo se zajímá, pochopí. Někdo z odborníků se jistě ujme překladu?)

Top