Hviezdna brána Atlantídy VIII.

V diagrame základne stĺpa Meru si všimnime, že má štyri strany. Toto usporiadanie strednej (alebo Vírivej) hory obklopenej štyrmi dcérskymi vrcholmi sa nachádza v piesku maľovaných mandalách u Navahov, ktoré taktiež korešpondujú s Horou Meru, lemovanou jej štyrmi strážcami a ich zodpovedajúcimi štyrmi pridruženými vrcholmi hôr.

Hviezdna brána Atlantídy VII.

Pri odpočinku po prezentácii tejto témy na Floride pred niekoľkými rokmi, sa ku mne priblížil jeden vedec. Povedal mi, že spal počas väčšiny mojej prezentácie, až kým som nevytiahol "ten nákres."
"Nákres? Aký nákres?", opýtal som sa.

Hviezdna brána Atlantídy VI.

Meru sa nazýva Horou Sveta. Pokiaľ ide o buddhistické vyobrazenia, nájdeme pozoruhodný obraz Meru. "Hovorí sa, že kedysi keď Buddha dosiahol osvietenie, umiestnil víťazný prápor na vrchol hory Meru, symbolizujúci víťazstvo nad celým vesmírom. Opäť tu bola hora Meru myslená ako stredová os podporujúca svet."

Hviezdna brána Atlantídy V.

Počujem ako si o mne myslíte, že si z Vás robím srandu. Priemerný človek, nieto zodpovedný archeológ, pri prerokúvaní takéhoto fenoménu, ako je Atlantída, sotva môže prijať myšlienku zmiznutej civilizácie. Ak do tejto zmesi ešte pridáme možnosť, že obyvatelia boli vyspelejší, možno aj oveľa pokročilejší ako naša hyper-technologická civilizácia, je to hneď nezmysel, blábol.

Stránky

Top