20 najbizarnejších miest na Zemi II.

Naša planéta ja plná záhad. Cez dejiny až po vedu, vždy nájdeme niečo, čo sa dá len ťažko vysvetliť. Naša planéta má všetko – od záhadných, zvláštnych i desivých miest, až po krajiny a kraje, ktoré vyzerajú ako z hollywoodskych sci-fi filmov. V tomto článku sa pozrieme na 20 najbizarnejších miest na našej planéte. Poriadne si ho vychutnajte.

20 najbizarnejších miest na Zemi I.

Naša planéta ja plná záhad. Cez dejiny až po vedu, vždy nájdeme niečo, čo sa dá len ťažko vysvetliť. Naša planéta má všetko - od záhadných, zvláštnych i desivých miest, až po krajiny a kraje, ktoré vyzerajú ako z hollywoodskych sci-fi filmov. V tomto článku sa pozrieme na 20 najbizarnejších miest na našej planéte. Poriadne si ho vychutnajte.

Geologové odhadují stáří Sfingy na 800 tisíc let II.

Geologové se při vytýčení teorie, že Sfinga může být stará 800 tisíc let, řídili přísně vědeckými postupy. Zřejmě z tohoto důvodu jejich výzkum oficiálně skeptická akademická obec nezesměšňuje. Nicméně zastává jiný přístup, hojně používaný, když si skeptici nevědí rady s něčím, co by mohlo nabourat jejich pojetí světa – prostě tyto důkazy ignorují. Ostatně sami můžeme posoudit, jak propracované argumenty ukrajinské dvojice jsou.

Geologové odhadují stáří Sfingy na 800 tisíc let

Jednou z nejzáhadnějších a nejtajemnějších památek na povrchu planety je bezesporu Velká sfinga v Gíze v Egyptě. Je to starověký monument, který dodnes mate výzkumníky již od dob jeho objevu. Nikdo zatím nebyl schopen přesně určit stáří Sfingy, protože o ní neexistují žádné písemné záznamy nebo jakékoliv zmínky v minulosti. Dva ukrajinští vědci již před časem přišli s provokativní teorii, podle níž je Velká Sfinga v Egyptě stará 800 000 let. V té době ale lidé na Zemi ještě neexistovali. Alespoň podle stávajících učebnic dějepisu.

Top