Vírusy a baktérie - paradigma v myslení

Tento článok opisuje chybný vývoj medicíny od čias Louisa Pasteura. To, proti čomu ortodoxná medicína bojuje všetkými prostriedkami, „zlé“ vírusy a baktérie, sú v skutočnosti zárodky života, ktoré žijú v symbióze s živnou pôdou. Ortodoxná medicína sa tak do značnej miery zameriava proti životu, čo vlastne pojmom „antibiotiká“ aj priznáva. Moderná priemyselná spoločnosť považuje chorobu za osud. Raz zasiahne jedného, inokedy druhého.

Lež o mikrobech

Naučili nás strachovat se z mikroorganizmů, patogenů, virů nebo bakterií, které do nás pronikají zvenčí. Takový je totiž Pasteurův model nákazy. Tento náhled následně vytváří závislost na výrobcích léků, které by nás měly ochraňovat před útočícími mikroby - každý z nich má svou vlastní podobu a má způsobovat konkrétní nemoc.

Bacil není nic, prostředí je všechno (Nemoc a její příčiny)

Louis Pasteur nám dal „teorii bacilů“; řekl, že bacily způsobují nemoci. Proto mají farmaceutické společnosti zájem nalézt správnou léčbu (lék) proti každému choroboplodnému zárodu a utrácejí milióny dolarů. Pasteur měl současníka jménem Van Camp, který říkal: „Máte pravdu, bacily skutečně způsobují nemoci, ale ne způsobem, který popisujete.“ Pasteur říkal, že prostě jdete a „chytíte“ bacila, ale Van Camp říkal: „Ne, vy mu musíte dát důvod, aby na vás skočil. Bacily žijí na toxinech, nikoliv na zdravých tkáních. Nejprve musíte způsobit, aby tělo bylo nemocné z toho, co jíte. Na zdravé tělo nemají bacily žádný účinek.“

Top