ŠACHTA, PODZEMNÁ CHODBA a NÁSYP 4: Súvislosti Borisa Saida...

Na jeseň roku 1997 sa ku mne dostali historky o "studni" v šachte pod násypom, ktorý spája Sfingu a Chefrenovu pyramídu. Táto "studňa" bola vo veľkej miere prejednávaná na rôznych fórach ako napríklad v Coast To Coast, americkej rozhlasovej relácii Arthura Bella. Mal som pocit, že aj napriek určitým rozdielom v opise miesto, o ktorom hovoria, je to, ktoré spomína Selim Hassan.

ŠACHTA, PODZEMNÁ CHODBA a NÁSYP 3: Hassanove zápisky - Vydarený objav

V rámci pátrania po kópii knihy „Vykopávky v Gíze" (Excavations At Giza) som sa vo februári v roku 1998 počas návratu do Spojeného kráľovstva zastavil v knižnici Egyptskej výskumnej spoločnosti. Nanešťastie, 6. až 10. zväzok v nej nemali. Ani neviem prečo, listoval som v 5. zväzku, no a tam som pod nadpisom „Shafts Of The Saitic Period“ (Šachty z neskorého obdobia, 26. dynastie) narazil na odkaz na podzemnú chodbu a šachtu. Písalo sa v ňom:

ŠACHTA, PODZEMNÁ CHODBA a NÁSYP: Začiatok skladačky

V roku 1997 som natrafil na knihu H. S. Lewisa, PhD., F.R.C. s názvom The Symbolic Prophecy of the Great Pyramid (Symbolické proroctvo Veľkej pyramídy), ktorá bola po prvýkrát vydaná v roku 1936. Doktor Lewis bol až do svojej smrti v roku 1939 Imperátorom súčasnej školy mystérií, známej ako Starý Mystický Rád Ruže a Kríža (A.M.O.R.C.). V publikácii ma zaujal doslov, v ktorom sa spomína článok uverejnený vo vydaní časopisu z januára 1935 zostavenom v Egypte a „vydávanom viac-menej súkromne v Londýne“.

Stránky

Top