Erwin Thoma: Tajná řeč stromů

Tato kniha vás zasvětí do tajemné řeči stromů. A možná, že bude pro vás tou nejkrásnější a nejcennější, jakou jste kdy četli. Pozorování přírody, využití její moudrosti a umění pro potřeby člověka se nazývá bionika...

VIKTOR SCHAUBERGER: Nejdříve přírodu pochop a potom ji okopíruj

“Od těchto pozorování, jež probíhala desítky let, přes poznatky, dosahované i skrze vysloveně neúspěšné pokusy, až k umělému strojnímu vodnímu prameni, vedla dlouhá a trnitá cesta. Touto cestou jsem musel projít, abych dokázal vodu uměle stvořit z říše vzduchu v jakémkoliv množství a v jakékoliv požadované kvalitě. Žádné vodovodní potrubí nebude již nadále zapotřebí k tomu, abychom si uprostřed oceánu mořské vody i písečné pouště náležitě vyrobili tu nejušlechtilejší vodu.”

Zázrak! Slepá žena vidí – vďaka bionickému oku

Austrálski vedci vykonali v závere augusta prvú operáciu bionického oka s 24 elektródami. Ide o revolučný krok v snahe vrátiť slepým ľuďom zrak. Pani Dianne Ashworth prišla o zrak vďaka dedičnému ochoreniu Retintis pigmentosa. Ako prvej na svete jej implantovali prototyp bionického oka. Predchádzala však tomu niekoľkoročná spolupráca pri jeho vytváraní a dolaďovaní. „Nevedela som sa dočkať. Keď som začala vidieť, bol to najprv iba záblesk svetla... Bolo to úžasné. Zrazu sa mi vynárali pred očami nové predmety rôznych tvarov,“ opísala svoje prvé pocity pani Ashworth.

Stránky

Top