Obrázok používateľa CEZ OKNO
10 top objavov gigantov v Severnej Amerike II.

“Viac ako 1000 výpovedí svedčí o tom, že za posledných 200 rokov sa v Severnej Amerike na starodávnych pohrebných miestach našli viac než dvojmetrové kostry. Všetko je podrobne zdokumentované v novinových článkoch, hovorí sa o nich v mestských a okresných historkách, listoch, vedeckej tlači, denníkoch, fotkách a Smithsonianských etnologických správach. Tieto kostry sa našli na celom území s rôznymi anomáliami ako napr. dva rady zubov, sánky také veľké ako celá ľudská tvár, predĺžené lebky – toto všetko bolo zdokumentované prakticky v každom štáte.”


Mapa nálezov gigantov v Severnej Amerike (Autor: Cee Hall)

9. Mohyla Cresap, západná Virginia, 1959 – 2,15 m dlhá kostra

Správca Section of Man v múzeu Carnegie Dr. Donald Dragoo v roku 1959 vykopal kostru dlhú 2 m a 15 cm a to počas vykopávok na mohyle Cresap v severo-západnej Virgínii:

“Tento jednotlivec bol vcelku veľký. Keď sme ho odmerali v hrobke, mal na dĺžku približne 2,14 m. Všetky dlhé kosti boli riadne ťažké.”2


Kostra dlhá 2,15 m s vrchnou zhorenou časťou


Pôdorys mohyly Cresap, obrovská kostra sa nachádza v strede vpravo

Dragoo zverejnil fotku kostry vo svojej knihe, takže niet pochýb, že by nebola pravá. Pripojil sa k ostatným univerzitným antropológom a archeológom, ktorí objavili kostry dlhé viac než 2 metre a častokrát s anatomickými anomáliami.

Zo spomínaných odborníkov, ktorí písali o svojich objavoch, môžeme uviesť mená ako napr.: Dr. Walter B. Jones, Moundsville Alabama (2,26 m a iné viac než dvojmetrové kostry); Dr. Forrest Clements – hlava antropológie z Oklahomskej univerzity (šesť vyše dvojmetrových kostier); Dr. Donald A. Cadzow Univerzita v Cambridge (našiel 2,26 m kostru v Pittsburgu, spolu s ďalšími veľkými kostrami aj s anatomickými anomáliami); Dr. Byron Cummings, vedúci archeologického oddelenia Arizonskej univerzity, tiež považovaný za "Dekana juhozápadnej archeológie" (našiel niekoľko viac než 2,4 metrových kostier); Thomas Wilson, správca oddelenia prehistorickej antropológie Smithsonianského inštitútu (2,4 m kostra s obrovskou sánkou); W.J. Holland, správca múzea v Carnegie (nález viac než 2,4 m kostry v Pensylvánii, bol spomínaný vo viacerých vedeckých časopisoch vrátane Scientific American).

8. Mohyly v Iowe, 1897 – 2,28 m kostra

Článok z The Worthington Advance (18. november 1897) opisuje etnologickú prácu Smithsonianského inštitútu Division of Eastern Mounds (Rozdelenie východných mohýl) a cituje vtedajšieho riaditeľa úradu etnológie Johna Wesleyho Powella. Obrázok nižšie bol súčasťou článku:

“Je to oficiálne – pri archeologických prácach na mohylách v Iowe našli vedci kostru obra, ktorý, podľa presných meraní, musel mať v dobe keď žil 2,28 m. Kosti sa pri kontakte so vzduchom premenili na prach.”


Ilustrácia zobrazuje nález obrovskej kostry

7. Steelville, Missouri, 1933 – 2,4 m kostra

Ako súčasť show Search for the Lost Giants (Hľadanie stratených obrov), Jim a jeho kolega James Clary skúmali nasledujúci článok s titulkom:

“Neďaleko Steelville bol vykopaný staroveký ozarkský obor: Zvláštny objav chlapca, ktorý v okolí hľadal hroty na šípy a ktorý uštedril Missouri takúto záhadu.”

Z denníka The Steelville Ledger (11. jún 1933):

“…odhalil kompletnú 2,4 m dlhú kostru obra. Strašný objav doniesli doktorovi R.C. Parkerovi a zložili ho v celej jeho dĺžke v jeho ordinácii, kde sa stal udivujúcou atrakciou pre celý Steelville a verejnosť.”

Počas prezerania mikrofilmu v Steelvillskej knižnici sa našli 3 správy, ktoré odhalili aj fotku, na ktorej je zobrazený Les Eaton, 1,8 m človek, hneď vedľa kostry dlhej 2,4 m v ordinácii Dr. Parkera.


Les Eaton na zemi vedľa 2,4 m kostry

The Steelville Ledger uviedol, že kostru poslali do Smithsonianského inštitútu, no odvtedy o nej už nikto nikdy nepočul...

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.Úvodný obrázok: Rôzni giganti na území Severnej Ameriky

Referencie

2. Don W. Dragoo. Mounds for the dead. Annals of Carnegie Museum, Vol. 37. McDonald and Woodward/Carnegie Museum. 1963. p. 72.

Hugh Newman

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/unexplained-phenomena/top-ten-giant-disco...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Giganti
http://www.cez-okno.net/rubrika/giganti


Sekcie: 
jún 29, 2016 16:55 popoludní

 

 

Top