Obrázok používateľa CEZ OKNO
12 běžných snových symbolů a jejich význam

Sny nám dávají možnost nahlédnout do naší podvědomé mysli a mohou nám umožnit hlouběji porozumět osobním psychologickým transformacím během bdělého života. Mnoho vědeckých studií o výkladu zpráv, které obdržíme v našich snech, bylo založeno na práci Carla Junga, uznávaného psychologa a psychiatra, který věřil, že sny jsou plné symbolů, které pocházejí z nevědomí.

„Sen jsou malé skryté dveře v nejniternějších a nejtajnějších výklencích duše, které byly psýché dávno předtím, než existovalo ego – vědomí a které zůstanou psýché bez ohledu na to, kam až naše ego – vědomí sahá.“
Carl Jung

Umět si vyložit své vlastní sny nám nabízí zajímavý pohled do celistvostí psýché. Pokud jste připraveni nahlédnout, mějte na nočním stolku připravený deník a zapisujte si do něj vše, na co si ze svých snů vzpomenete, hned jakmile se probudíte (protože velmi často zapomenete, o čem se vám zdálo, pár minut po probuzení). Abyste zlepšili svou schopnost zapamatovat si sny, stanovte si každý večer, když usínáte, úmysl si svůj sen zapamatovat. Také může pomoci, pokud se vyvarujete návykovým látkám a alkoholu a omezíte příjem jídla 2 až 3 hodiny před spánkem.

Níže je uvedeno dvanáct velmi běžných symbolů, které lze ve snu nalézt, a krátký popis jejich významů. Analýza snů může být zajímavou a zábavnou metodou sebereflexe a vědomého osobního rozvoje, vždy si však pamatujte, že veškeré sny jsou přirozeně velmi osobní a esoterické. Carl Jung říká:

„Je čirým bláznovstvím věřit v hotové systematické návody k interpretaci snů. Žádný symbol nelze oddělit od člověka, jemuž se zdá, a neexistuje definitivní nebo přímá interpretace žádného snu.“
Man and His Symbols

Být pronásledován – něco vyžaduje pozornost

Často si pamatujeme sny, ve kterých jsme pronásledováni, protože v nás vyvolávají úzkost a strach. Tyto sny nám obvykle sdělují, před čím utíkáme. Mysl nám naznačuje, že něco vyžaduje naši pozornost, něco čemu se nevěnujeme, ale měli bychom.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.energiezivota.com/


Súvisiace:

Lucidné snenie
http://www.cez-okno.net/rubrika/lucidne-snenie

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/energie-zivota-vyber


Autori: 
Štítky: 
júl 05, 2016 21:47 popoludní

 

 

Top