Obrázok používateľa CEZ OKNO
20 najbizarnejších miest na Zemi II.

Naša planéta ja plná záhad. Cez dejiny až po vedu, vždy nájdeme niečo, čo sa dá len ťažko vysvetliť. Naša planéta má všetko – od záhadných, zvláštnych i desivých miest, až po krajiny a kraje, ktoré vyzerajú ako z hollywoodskych sci-fi filmov. V tomto článku sa pozrieme na 20 najbizarnejších miest na našej planéte. Poriadne si ho vychutnajte.

Teslove veže

Nachádzajú sa v Rusku a označujú sa aj ako High Voltage Marx and Tesla Generators Research Facility a patrí pod ruský inštitút elektrického inžinierstva. Postavili ju v blízkosti mesta Istra, cca 40 km od Moskvy.

Nan Madol

Jedno z menej známych starovekých miest na Zemi. Nan Madol je starodávne mestečko na pobreží Mikronézie. ›› Nan Madol znamená “Priestor uprostred.” Celé mestečko Nan Madol vyzerá, akoby ležalo na lagúne a je pospájané mnohými kanálmi a obrovskými kamennými stenami.

Stovky záhadných objektov v púšti v Saudskej Arábii


Objekty sú rôznych veľkostí a tvarov

Archeológovia pomocou snímkov zo satelitu identifikovali stovky objektov z kamenných múrov. Niektoré z týchto objektov sa nachádzajú v blízkosti vulkánu, ktorý kedysi chrlil čadičovú lávu.

Ľadová jaskyňa Vatnajokull


Len sa pozrite na tieto neuveriteľné odtiene modrej!, Photo: ›› glacierguides.is

Nájdete ich na ľadovci Vatnajokull na juhovýchode Islandu – jaskyne sa pred očami doslova vynárajú a miznú. Ľad vnútri ľadových jaskýň doslova mení tvar, mení sa z obrovského zubu trčiaceho z ľadu na obrovské vlny uväznené v spomalenej animácii v bludisku nespočetného množstva poprepájaných miestností, ktoré predstavujú jaskyne v kaleidoskope farieb v závislosti od svetelných podmienok.

Krvavé jazero


Photo: ›› Matt Walker

Toto krvavé jazero sa nachádza v Bolívii, volá sa Laguna Colorada. Je to plytké slané jazero (hlboké asi 35 cm), v ktorom sa nachádzajú boraxové ostrovy, ktoré sú biele a sú v neskutočnom kontraste s červenou farbou vody – tú spôsobili sedimenty a pigmenty vodnej riasy.

Jazero Abraham

V Kanade sa nachádza umelo vytvorené jazero, ktoré je na jednej strane prekrásne, no je aj extrémne nebezpečné a najradšej by ste sa mu vyhli. Jazero je plné zamrznutých bublín, ktoré sú plné metánu, ktorý je vysoko horľavý. Je to nádherné? Áno. Nebezpečné? Rozhodne.

Kameň Inga

Patrí k najzaujímavejším starovekým miestam v Brazílii. Kameň Inga je staroveký pomník, ktorý podľa expertov obsahuje nespočetné množstvo symbolov a „Hviezdnu Mapu“, na ktorej je zobrazené súhvezdie Orion. Odborníci o kameni Inga hovoria ako o „výnimočnom archeo-astronomickom monumente, akému niet vo svete páru.“

Vriaca rieka


Určite by ste si v nej nechceli zaplávať

Ľudia si mysleli, že ide len o mýtus, no nakoniec sa podarilo dokázať, že Vriaca rieka v Amazónii naozaj existuje. Andres Ruzo je vedec, o ktorom si jeho kolegovia mysleli, že nájsť ju je nemožné. No jemu sa to podarilo a našiel mýtické miesto v peruánskej oblasti v Amazonskej džungli. Pôvodný názov rieky – Shanay-timpishka znamená “zohriata teplom Slnka“.

1,7 milióna rokov starý, človekom vytvorený “Rámov most”

Medzi ostrovom Pamban, tiež známym ako ostrov Rameswaramna juhovýchodnom pobreží Tamil Nadu v Indii a ostrovom Mannarna severo-západnom pobreží Srí Lanky sa nachádza ›› záhadná ´konštrukcia´. Podľa výskumníkov by tento most mohol byť postavený ľuďmi pred 1,7 miliónmi rokov.

40,000 km dlhý systém ciest Inkov

Starovekí ›› Inkovia patrili k jednej z najsofistikovanejších civilizácií na zemi. Ale vedeli ste, že sa im podarilo vytvoriť obrovský, 40 000 km dlhý systém ciest? Dodnes je považovaný za najvyspelejšiu starovekú diaľnicu na povrchu planéty a starovekému impériu zabezpečila prístup k viac než 3 000 000 km2 územia.

-koniec-


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Ivan Petricevic

https://www.ancient-code.com/here-are-20-of-the-strangest-places-on-earth/

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Zaujímavosti
http://www.cez-okno.net/zaujimavosti


január 06, 2018 22:42 popoludní

 

 

Top